Raimonds Strokšs: “Solbergs Talsu rallijā nebrauks, taču pārsteigumus apsolām!”

Aizvadītās nedēļas otrajā pusē Latvijas presē parādījās ziņa, ka „BTA Rally Talsi 2009”, iespējams, startēs 2003. gada pasaules čempions autorallijā Peters Solbergs. Rallija organizators Raimonds Strokšs atzīst – tik tiešām, sarunas par Solberga startu Talsos esot notikušas, taču šobrīd jau oficiāli ir zināms – norvēģis Latvijas rallija čempionāta 4. posmā nestartēs.

Ziņas Latvijas presē Strokšs komentē šādi: „Mēs līdz pēdējam brīdim ziņu par Peteru Solbergu mēģinājām paturēt slepenībā, jo mēs vēlamies no sākuma izdarīt, bet pēc tam ko sludināt presē. Tomēr varam apstiprināt, ka sarunas ar Peteru Solbergu tiešām notika. Diemžēl šobrīd jau zinām, ka Talsos viņš nebrauks, bet mums ir daudz citu interesantu projektu, kā pārsteigt „BTA Rally Talsi” apmeklētājus!”

Kā zināms, 2003. gada pasaules čempions Peters Solbergs šogad pasaules rallija čempionātā startē kā privātbraucējs, jo pērnā gada nogalē Subaru komanda pameta ralliju. Savās māju sacīkstēs Norvēģijā Solbergs uz starta izgāja ar 2001. gadā ražotu Citroen Xsara WRC automobili, kurš izrādījās ne pārāk ātrs un konkurēt spējīgs. Tādēļ Solbergs bija uzsācis sarunas ar kompāniju „MML Sports”, kura daļēji pieder latviešu uzņēmējiem Valdim Spredzim un Andrim Dambim, par Mitsubishi Lancer WRC automašīnas īri. Tika nolemts, ka Mitsubishi Lancer WRC automobili Solbergs varētu iemēģināt tieši Talsu rallijā, kurš notiek vienu nedēļu pirms pasaules čempionāta posma Itālijā.

Tomēr neilgi pēc Norvēģijas rallija Solberga Citroen Xsara WRC tika veikti uzlabojumi un jau Kiprā pasaules čempions stājās uz goda pjedestāla, izcīnot trešo vietu. Tādējādi norvēģis nolēma palikt pie Citroen un sekojoši pārtrūka arī Solberga iecerētā sadarbība ar „MML Sports”.

„Protams, žēl, ka nesanāks Latvijā redzēt pasaules rallija čempionu, taču apsolām, ka „BTA Rally Talsi” sagādās daudzus citur pārsteigumus! Viens no tiem jau ir oficiāls – ar „MML Sports” sagatavoto N4 kategorijas Mitsubishi Lancer Evolution X Talsos startēs pēdējo divu gadu Lielbritānijas čempions autorallijā un 2005. gada pasaules vicečempions rallijā junioru vērtējumā Gajs Vilkss. Būs interesanti salīdzināt viņa spēkus ar Latvijas čempionu Aivi Egli un Lietuvas čempionu Vītautu Švedu. Patlaban notiek darbs pie vēl pāris čempionu piesaistes no autorallija lielvalstīm. Ja tas izdosies, varēsim Talsu ralliju saukt par īstu čempionu sacīksti!,” saka Raimonds Strokšs.

Pievieno komentāru

Sports