"Priekules" šautriņu metēju 2012. gada sezonas kopsavilkums

Veiksmīgu un panākumiem bagātu sezonu ir aizvadījuši šautriņu mešanas kluba “Priekule” šautriņu metēji, tāpēc Jaunā gada sākumā piedāvājam atskatīties uz aizvadītās 2012. gada sezonas sasniegto kā vietēja, tā arī starptautiska mēroga šautriņu mešanas turnīros!

Sezona šogad iesākās ar Latvijas čempionātu Saulkrastos, kurā individuāli savu otro Latvijas čempiona titulu izcīnīja priekulnieks Madars Razma, finālā pārspējot novadnieku Aigaru Strēli! Bez medaļas Latvijas čempionātā nepalika arī Ēriks Gertners no Bārtas, kurš kopā ar Rūdolfu Mežecki izcīnīja 3. vietu pāru sacensībās, savukārt dāmu pāru turnīrā bronzu mājās pārveda Irēna Bauze un Kristīne Bauze no Vaiņodes!

Ar spraigām cīņām trīs posmu garumā aizritēja Priekules novada atklātais čempionāts, kopā pulcējot 8 dāmas un 23 kungus no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem. Dāmām kopvērtējumā pirmoreiz triumfēja Kristīne Bauze no Vaiņodes, aiz sevis atstājot pēdējo divu gadu čempioni Irēnu Bauzi no Vaiņodes un Liliju Jonkusu no Kazdangas, savukārt kungiem otro gadu pēc kārtas labākais bija Madars Razma no Priekules, nākamajās vietās atstājot Aigaru Strēli no Priekules un Romanu Barkusu no Kapsēdes.

Kā jau varēja prognozēt, arī šogad par “Kalētu Darts Līgas” čempionu kļuva priekulnieks Aigars Strēlis, savukārt cīņa par nākamajām vietām izvērtās vēl neierasti spraiga, kurā 2. vietu izkaroja kalētnieks Ģirts Ločmelis, bet 3. vietu izcīnīja vaiņodnieks Jānis Birznieks. Kopumā Kalētu Darts Līgas posmos šogad piedalījās 21 šautriņu metējs.

Arvien aktīvāk kluba dzīvē iesaistās arī Vaiņodes novads, kura rīkotajā “Līgo Kausā” šogad triumfēja priekulnieks Aigars Strēlis, nākamajās vietās aiz sevis atstājot vaiņodnieku Kristapu Mickusu un priekulnieku Arvi Kuncīti. Arī gada izskaņā Kalētos rīkotajā “Ziemassvētku Kausā” labākie izrādījās Priekules šautriņu metēji. Nepārspēts  palika Madars Razma, kurš finālā uzvarēja Aigaru Strēli, savukārt 3. vietu ieguva Ģirts Ločmelis no Kalētiem.

25. un 26. augustā Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē norisinājās gada vērienīgākās šautriņu mešanas sacensības Priekulē – Latvijas un Baltijas reitinga turnīrs – “Priekules Kauss”. Individuāli dāmu konkurencē uzvaru izcīnīja Avelīna Lāce no Vecpiebalgas, kura finālā pārspēja Sandiju Andersoni no Rīgas, bet 3. vietu ieņēma Ieva Brikmane – Buklovska no Rīgas un Vita Grebska no Jēkabpils. Kungu konkurencē savu piekto uzvaru Priekulē izcīnīja lietuvietis Arūnas Čiplys, kurš finālā pārspēja citu lietuvieti Dariusu Labanausku, savukārt 3. vietu izcīnīja divi priekulnieki – Aigars Strēlis un Madars Razma. Pāru sacensībās kā dāmu, tā arī kungu konkurencē uzvaru izcīnīja ŠMK “Priekule” pārstāvji. Dāmu konkurencē – Irēna Bauze un Kristīne Bauze no Vaiņodes, bet kungiem – Aigars Strēlis un Madars Razma no Priekules. Kopumā uz turnīru šogad ieradās 16 dāmas un 34 kungi no Latvijas un Lietuvas.

Veiksmīgi ŠMK “Priekule” tika pārstāvēts “Baltijas Kausā” Igaunijā. Dāmām individuāli augsto 3. vietu izcīnīja vaiņodniece Kristīne Bauze, savukārt kungiem jau otro gadu pēc kārtas līdz finālam tika un 2. vietu ieguva priekulnieks Madars Razma, kurš pārī ar novadnieku Aigaru Strēli izcīnīja arī 3. vietu pāru sacensībās. Veiksmīgi kungu komandu konkurencē startēja kluba 1. komandas puiši, kuri aizcīnījās līdz finālam un ieguva sudraba medaļas! Absolūtajā komandu kopvērtējumā kluba 1. komanda ar Irēnu Bauzi, Kristīni Bauzi, Aigaru Strēli, Madaru Razmu, Jāni Birznieku un Romanu Barkusu sastāva pirmo reizi ieņēma augsto 2. vietu! 2. komanda ar Laimu Upenieci, Agnesi Razmu, Gunti Žiemeli, Ģirtu Ločmeli, Ēriku Gertneru un Artūru Auderu sastāvā ierindojās 12 vietā, savukārt 3. komanda ar Kristapu Mickusu, Artūru Bauzi, Jāni Armanoviču un Andri Ziemeli sastāvā ieņēma 16. vietu. Kopumā turnīrā piedalījās 25 dāmas, 66 kungi un 16 komandas no Austrijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Somijas!

Arī Latvijas, Lietuvas un Baltijas reitinga turnīros šī sezona kluba šautriņu metējiem ir bijusi gana ražīga, godalgotas vietas izcīnot teju katrās sacensībās! Dāmu konkurencē savu veiksmīgāko sezonu aizvadīja vaiņodniece Irēna Bauze, kura šosezon izcīnīja 3. vietu “MEGA Kausā”, 2. vietu – “Vecumnieku Kausā”, “Smiltenes Kausā” un Saulkrastu čempionātā, savukārt kā uzvarētāja atgriezās no “Mažeiķu Kausa”, kā rezultātā sezonas beigās tika ieņemta 2. vieta Latvijas reitingā un 6. vieta Lietuvas un Baltijas reitingā! Kungu konkurencē vadošo šautriņu metēju vidū atkal atradās Madars Razma un Aigars Strelis no Priekules. Madars Razma izcīnīja 3. vietu “Latgales Kausā”, “Bauskas Kausā”, “Mažeiķu Kausā”, “Priekules Kausā” un Saulkrastu čempionātā, 2. vietu – “MEGA Kausā” un “Cēsu Kausā”, savukārt kā uzvarētājs atgriezās no “Jēkabpils Kausa”, kā rezultātā sezonas beigās tika ieņemta 2. vieta Latvijas reitingā, 4. vieta Lietuvas reitingā un 3. vieta Baltijas reitingā! Savukārt Aigars Strēlis izcīnīja 3. vietu “Vecumnieku Kausā” un “Priekules Kausā”, ar ko pietika, lai sezonas beigās ieņemtu 4. vietu Latvijas un Baltijas reitingā, kā arī 6. vietu Lietuvas reitingā! Atzīstami šogad ir startējuši arī citi šautriņu mešanas kluba “Priekule” pārstāvji. Dāmu konkurencē vaiņodniece Kristīne Bauze sezonu noslēdza 11. vietā Latvijas reitingā un 22. vietā Baltijas reitingā, savukārt kungiem 11. vietu Latvijas reitingā izcīnīja vaiņodnieks Jānis Birznieks, kuram reizē arī 23. vieta Baltijas reitingā. Tāpat atzīmēšanas vērta ir arī kalētnieka Andra Ziemeļa šosezon iegūtā 17. vietā Latvijas reitingā un 50. vieta Baltijas reitingā, kapsēdnieka Romana Barkusa iegūtā 19. vietā Latvijas reitingā un 37. vieta Baltijas reitingā, kā arī kalētnieka Ģirta Ločmeļa 22. vietā Latvijas reitingā un 34. vieta Baltijas reitingā!

Panākumi nav izpalikuši arī šosezon aizvadītajos WDF pasaules reitinga turnīros! Ja dāmu konkurencē kā vienīgā no ŠMK “Priekule” WDF reitingā atrodas vaiņodniece Kristīne Bauze, kura, pateicoties jau pieminētajai 3. vietai “Baltijas Kausā” ļauj gadu noslēgt WDF reitinga 144. vietā, tad kungu konkurencē WDF reitingā ir ielauzušies veseli četri kluba pārstāvji! Priekulnieks Madars Razma ir ieņēmis 5. vietu “Traķu pils Kausā”, ieguvis 3. vietu Rīgas čempionātā, “Lietuvas Open” un “Igaunijas Open” sacensībās, izcīnījis 2. vietu “Baltijas Kausā” un “Latvijas Open” sacensībās, kā arī startējis sacensībās Čehijā, kas sezonas beigās WDF reitingā dod augsto 35. vietu! Labāko simts spēlētāju skaitā jeb precīzāk WDF reitinga 88. vietā sezonu ir noslēdzis priekulnieks Aigars Strēlis, kuram šosezon ieņemta 9. vieta “Baltijas Kausā” un “Igaunijas Open” sacensībās, iegūta 5. vieta “Traķu pils Kausā” un “Latvijas Open” sacensībās un izcīnīta 3. vieta Rīgas čempionātā! Ar izcīnīto 9. vietu “Traķu pils Kausā” un Rīgas čempionātā, 344. vietu WDF reitingā ieņem vaiņodnieks Jānis Birznieks, savukārt 9. vieta “Latvijas Open” sacensībās 570. vietā ierindo kalētnieku Ģirtu Ločmeli.

Diemžēl, tā kā esam ļoti daudz un visus tāpat nekad neizdosies pieminēt, tad šautriņu mešanas kluba “Priekule” vadība saviem spēlētājiem jaunajā sezonā novēl veiksmi un izturību! Lai izdodas sasniegt izvirzītos mērķus, piepildīt sapņus un ieceres!

Lielu PALDIES sakām visiem atbalstītājiem, draugiem un līdzjutējiem, bez kuriem panākumi šogad nebūtu iespējami! Laimīgu un panākumiem bagātu Jauno 2013. gadu!