Priekules novadā sarīko pirmās pajūgu braukšanas sacensības

Pajūgu braukšanas sacensības, kuras Latvijā kļūst aizvien populārākas, ieguvušas jaunu mājvietu. Pirmo reizi pajūgu braucēji sacentās Priekules novadā, turklāt – veiksmīgi.

Pajūgu braukšanas jeb draivinga sacensības 26. septembrī pirmo reizi tika sarīkotas Priekules novada zemnieku saimniecībā “Stiebriņi”, stāsta “Stiebriņu” saimniece Dzintra Blūma. Debijas reizē startēja arī viena no Latvijas vadošajām šī sporta veida pārstāvēm Natālija Dreimane.

Sacensības noritēja vairākās daļās, uzvarētāju nosakot rezultātu summā. Sportistiem vajadzēja orientēties apvidū, kur viņi tika pie pārsteigumu balvām, pēc tam bija obligātā soļu daļa un maratonšķēršļu braukšana. Noslēgumā bija konusu braukšana, stāsta Dz. Blūma.

Viņa norāda, ka šajā uzdevumā līdzenā, ierobežotā laukumā bija izvietoti konusi, uz tiem bumbiņas, – kopumā 12 šķēršļi, kas izlikti nedaudz platāk par ratu riteņiem. Dalībnieki startēja uz laiku, vērā tika ņemti arī soda punkti.

Kā jau to varēja prognozēt, par uzvarētāju kļuva N. Dreimane. Otro vietu izcīnīja Dz. Blūma ar zirgu Gaiziņš, bet trešais palika Guntis Priede ar Seriālu. “Viņš sajauca maršrutu,” komentē Dz. Blūma, uzskatot, ka G. Priedem bija jābūt augstākā pozīcijā.

Sacensību laikā Dz. Blūma pirmo reizi izbrauca ar divjūgu, kas Latvijā ir nebijis gadījums. Viņa startēja ar zirgiem Gaiziņu un Danu, kurš ir bijušais sacensību zirgs. Startēšana konkūrā viņu aizrāvusi tik ilgi, kamēr bijis viegli un varēts iztikt bez piepūles.

Dz. Blūma par atbalstu saka paldies Priekules novada domei, Virgas pagasta pārvaldes vadītājai Rutai Balodei, priekulniekiem Taurēna kungam, Kadeģa kungam, Ošenieka kungam, brāļiem Riško, ar ziediem palīdzēja Upīšu ģimene, kā arī daudzie brīvprātīgie – Sabīne, Renāte, Kristiāna, Līga, Maira, Gunta.

Pievieno komentāru

Sports