Priekules novada jauniešu starts Latvijas Jaunatnes olimpiādē

No 5.-7. jūlijam Jelgavā notika VIII Latvijas jaunatnes olimpiāde, kur piedalījās arī deviņi Priekules novada jaunieši, kas bija izpildījuši olimpiādes kvalifikācijas normatīvus. Priekules novads tika pārstāvēts divos sporta veidos - vieglatlētikā un MTB riteņbraukšanā. Vieglatlētikā mūsu novadu pārstāvēja Ričards Daniels Tomass, Artūrs Siliņš, Mārtiņš Sisenis, Edgars Treiers un Mareks Frišmanis, bet MTB riteņbraukšanā startēja Ralfs Jansons, Ralfs Spēks, Daniels Rašmanis un Annija Pauzere, informē Priekules novada sporta metodiķis Raitis Feldmanis.

5.jūlijā notika VIII Latvijas jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremonija. Priekules novada karogu Zemgales olimpiskā centrā ienesa MTB riteņbraucējs Daniels Rašmanis. Uzstājoties dažādiem māksliniekiem, oficiālam personām tika iedegta olimpiskā uguns un pacelts olimpiskais karogs. Pasākuma nosēgumā notika svinīga uguņošana.
       
6.jūlijā sākās pirmie starti mūsu vieglatlētiem. Pirmais uz starta devās lodes grūdējs Ričards Daniels Tomass, kas lodi uzgrūda 10.04 m un ieguva 16.vietu. Dienas programmā nākamais starts bija 100m sprinteriem, kur piedalījās trīs mūsu sportisti. Pirmais uz starta jau pirmajā skrējienā devās Mareks Frišmanis, kurš noskrēja 12.94 sekundes (52.vieta), trešajā skrējienā skrēja Edgars Treiers, kura rezultāts 12.80 sekundes (48.vieta), bet piektajā skrējienā piedalījās Mārtiņš Sisenis, kam bija devītais personiski labākais rezultāts Latvijā 11.40 sekundes, kas deva pamatotas cerības uz labāko desmitnieku. Tomēr starts neizdevās un turpinājumā skrējiens bija saraustīts - 12.50 sekundes un 35.vieta. Dienas noslēgumā uz startu izgāja mūsu šķēpa metēji Artūrs Siliņš un Ričards Daniels Tomass.  Abiem bija labas izredzes iekļūt VIII Latvijas olimpiādes pirmaja sešiniekā. Ričards Daniels Tomass šķēpu uzmeta 40.41 metru un ieguva 12.vietu. Artūrs Siliņš pēc 3.mēģinājumiem bija labāko astoņniekā ar rezultātu 42.93 metri un turpināja tālāk sacensības. Piektajā mēģinājumā sportists  laboja savu personisko rezultātu 45.99 un pacēlās uz 5.vietu, bet pēdējā mēginājumā divi sportisti apsteidza A.Siliņu un sportists ieguva 7.vietu ar jaunu labāko personisko rezultātu 45.99 metri.

7.jūlijā startēja MTB riteņbraucēji un Mārtiņš Sisenis tāllekšanā. Mārtiņš Sisenis uzlēca 5.23 metrus tālu un ieguva 21.vietu. Dobelē notika MTB XCO riteņbraukšanas sacensības. Pirmās uz starta devās jaunietes un mūsu Annija Pauzere, kas 10.8 km jeb 3 apļus veica 41.51 minūtē un ieguva 7.vietu.  Pēc jaunietēm uz starta devās mūsu trīs jaunieši, kur lielākās cerības saistījās ar Danielu Rašmani, jo pagājušā gadā Latvijas čempionātā MTB bija iegūta 3.vieta. Sportistiem bija jāveic 6 apļi jeb 21.6 km. Vislabāk veicās Ralfam Jansonam, kurš izcīnīja 14.vietu. Ralfs Spēks ierindojās 32.vietā, bet Daniels Rašmanis diemžēl veselības problēmu dēļ izstājās pēc ceturtā apļa, tobrīd būdams labāko desmitniekā.

Pievieno komentāru

Sports