Priekules novada čempionātu apvieno ar citiem turnīriem

Šautriņu metēji Rīgā līdz ceturtdaļfinālam aizcīnījušies WDF un BDO reitinga šautriņu mešanas turnīrā “Rīgas Open 2015”. Noskaidroti uzvarētāji arī Priekules novada čempionāta pirmajā posmā, un cīņas turpinās arī “Kalētu/Vaiņodes darts līgā”.

Ar iegūtu piekto vietu no WDF un BDO reitinga sacensībām “Rīgas Open 2015” atgriezušies divi šautriņu mešanas kluba “Priekule” pārstāvji. Dāmu konkurencē līdz turnīra ceturtdaļfinālam aizcīnījās vaiņodniece Irēna Bauze, savukārt kungu konkurencē to pašu iespēja priekulnieks Madars Razma.

“Rīgas Open 2015” tika atklāts ar pielozēto pāru sacensībām, kurās 17 pāru konkurencē par uzvarētājiem kļuva Krievijas sportista Sergeja Borzunova un M. Razmas pāris. Turnīra otrajā dienā individuālajās sacensībās vēl dāmu konkurencē devīto vietu ieņēma priekulniece Laima Upeniece, kungiem 17. vietā ierindojās priekulnieks Aigars Strēlis, bet ar 33. vietu bija jāsamierinās vaiņodniekam Jānim Birzniekam.

Uz vērienīgajām sacensībām bija devušies arī šautriņu mešanas kluba “Liepāja” pārstāvji. Sacensības Romans Barkus un Jānis Kupšis noslēdza dalītā 33. vietā. Abi šautriņu metēji sacensību otrajā kārtā atzina Zviedrijas sportistu pārākumu.

Kopumā aprīļa sākumā notikušajā turnīrā startēja vairāk nekā 90 dalībnieku no Anglijas, Igaunijas, Krievijas, Latvijas, Lietuvas, Norvēģijas, Skotijas, Somijas un Zviedrijas.

M. Razma piedalījās arī Nīderlandes turnīrā “Hal Darts Open 2015”, kas sportistam beidzās jau ceturtajā kārtā ar ieņemtu 33. vietu. Sacensības priekulnieks uzsāka ar divām pārliecinošām uzvarām pār Anglijas un Nīderlandes sportistiem – 3:0 un 4:0, savukārt trešās kārtas spēlē pret Anglijas pārstāvi uzvara tika izcīnīta vien spraigā spēles galotnē – 4:3. Diemžēl turnīra ceturtajā kārtā priekulnieks nespēja izrādīt pienācīgu pretestību Nīderlandes šautriņu metējam Danielam Broveram, zaudējot ar 0:4.

Kopumā turnīrā piedalījās 486 spēlētāji no 14 valstīm.

Aizvadīts arī Priekules novada čempionāta pirmais posms, kas vienlaikus bija “Lieldienu kauss”. Ar pārliecinošu sniegumu visa turnīra garumā par uzvarētāju kļuva M. Razma, kurš finālā ar rezultātu 4:0 pārspēja savu novadnieku A. Strēli. Savukārt cīņā par trešo vietu J. Kupšis no Nīcas ar rezultātu 3:2 pieveica Gati Ozolu no Jaunpils. Kopumā turnīrā piedalījās 21 šautriņmetējs no Jaunpils, Kalētiem, Kapsēdes, Liepājas, Nīcas, Priekules un Vaiņodes.

Priekules novada čempionāta otrais posms tiks izspēlēts vienlaikus ar “Līgo kausu 2015” un notiks 20. jūnijā Vaiņodē. Savukārt čempioni kļūs zināmi 26. decembrī Kalētos, kad noslēguma posms būs vienlaikus ar turnīru “Ziemassvētku kauss 2015”.

12. aprīlī Vaiņodē notika turnīra “Kalētu/Vaiņodes darts līgas” astotā posma turnīrs, kurā savu kārtējo panākumu šosezon izcīnīja A. Strēlis. Turnīra finālā sezonas līderis ar rezultātu 3:2 pārspēja savu novadnieku M. Razmu. Savukārt divu vaiņodnieku cīņā par trešo vietu I. Bauze ar rezultātu 3:1 uzvarēja Kasparu Saulīti. Kopumā uz astoto posmu bija ieradušies deviņi šautriņu metēji no Kalētiem, Priekules un Vaiņodes.
“Kalētu/Vaiņodes darts līgas” devītais posms notiks 3. maijā Kalētos.