"Priekule/Vaiņode" Lietuvas čempionātu sāk ar uzvaru pludmalē

“Priekules/Vaiņodes” handbolisti “Nemo” pludmalē Jūrmalā uzvarēja Lietuvas 2015. gada atklātajā čempionātā handbolā veterāniem.

Veterāni “45+” vecuma grupā pirmajā spēlē ar 2:0 uzvarēja “Senjorai” (Viļņa), kuri pirmā posma noslēgumā izcīnīja piekto vietu. Otrajā spēlē ar 2:1 soda metienos tika uzvarēti pagājušā gada čempionāta uzvarētāji “Žemaitija” (Šauļi), stāsta “Priekules/Vaiņodes” handbolists Andris Razma.

Trešajā spēlē ar 2:0 tika pārspēta Kauņas komanda “Kauno Ažuolas”. Pēdējā mačā veterāni ar 2:1 pārspēja čempionāta jaunpienācējus – vienību “Džūkija” no Alītas.

“Priekules/Vaiņodes” komandā spēlēja A. Razma, Zigmunds Mickus, Pēteris Tervits, Zigurds Ģībietis, Agris Minka, Andrejs Narņickis, Māris Cibuļskis. Vārtus sargāja Ģirts Jonušs. Viņš saņēma labākā spēlētāja balvu.

Pludmales handbolā tiek spēlēti divi puslaiki – katrs pa septiņām minūtēm. “Neizšķirta rezultāta gadījumā, lai noteiktu spēles uzvarētāju, tiek skrieti izgājieni viens pret vienu – soda metieni. Viena no spēles būtiskajām niansēm ir, ka spēles laikā vārtsargs tiek nomainīts pret “Libero” spēlētāju, kas spēlē citā krāsas kreklā, un, šim spēlētājam gūstot vārtus, vārta guvums tie vērtēts ar diviem punktiem,” skaidro A. Razma.

Otro vietu pirmajā posmā ieguva “Žemaitija”, trešā bija “Džūkija”, tālāk sekoja “Kauno Ažuolas” un “Senjorai”. Čempionāta otrais posms notiks 17. oktobrī Viļņā.