Priekulē Eiropas kausa posmā novusā dominē Latvijas novusisti

Priekulniekiem labi izdevās noorganizēt Jāņa Piebalga kausa izcīņu novusā, kas vienlaikus bija arī Eiropas kausa izcīņas devītais posms un pulcēja novusistus no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Vācijas un Ukrainas.

Sacensībās piedalījās 125 kungi un 30 dāmas, no Liepājas puses startēja 13 kungi un viena dāma. Pirmajā dienā novusisti cīnījās par Jāņa Piebalga kausu. Tajā uzvarēja liepājnieks Aleksandrs Subačs (deviņi punkti), otrais bija valmierietis Aldis Mednis (8,5), bet trešais palika vēl viens Valmieras novusists Ēriks Celmiņš (8), informē sacensību galvenais tiesnesis Guntis Bucenieks. Viņš norāda, ka vēl labākie no mūsējiem bija rucavnieks Jānis Laugalis Juniors (22. vieta), liepājnieks Arnis Jaunbrūns (23. vieta) un rucavnieks Artūrs Laugalis (27. vieta). Labākais no ārzemniekiem bija 19. vietā sportists no Igaunijas.

30 dāmu konkurencē aizputniece Ilona Indrāne ar 5,5 punktiem ieguva 16. vietu. Uzvarēja Salas sportiste Rita Šķipare (9,5), otrā bija igauniete Gerli Aver (9), bet trešā palika rīdziniece Ilze Lāce (8).

Sacensību otrajā dienā notika Gada novusista turnīrs, kurā varēja piedalīties Eiropas reitinga 16 labākie vīri un astoņas dāmas. No Liepājas puses tika vienīga A. Subačs, kurš bija labākais savā apakšgrupā un ceturtdaļfinālā ar 8:7 uzvarēja Rēzeknes spēlētāju Alekseju Kručānu. Pusfinālā viņš ar 0:9 zaudēja Aldim Mednim no Valmieras, bet spēlē par trešo vietu ar 7:9 piekāpās talsiniekam Aldim Bišofam. Finālā A. Mednis ar 9:2 sagrāva cēsinieku Guntaru Liepiņu. Dāmām labākā gada novusiste bija igauniete Andrea Uustulnd.

Otrā dienā notika arī pāru sacensības. Vīriem triumfēja Latvijas Novusa federācijas prezidents Guntars Roga kopā ar rīdzinieku Ilmāru Jukštaku. A. Laugalis kopā ar rēzeknieti Heinrihu Janovski ieguva 12. vietu starp 39 pāriem. Jauktajās dubultspēlēs uzvarēja I. Indrāne pārī ar durbenieku Jāni Tapiņu.

“Ārzemnieki priecājās par organizāciju un plašumu jaunajā hallē. Priekulnieki cienīgi uzņēma starptautisko turnīru,” vērtē G. Bucenieks.

Pievieno komentāru

Sports