Porziņģis: Šogad NBA draftam nepieteikšos, bet nākotnē vēlos tur būt

Spānijas augstākās līgas (ACB) komandā Seviljas "Cajasol" spēlējošais Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis nākotnē vēlas spēlēt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA), bet šogad draftam pieteikties vēl negrasās.

Porziņģis, kurš basketbolista gaitas uzsāka Liepājā, uz Spāniju devās 15 gadu vecumā, noslēdzot ar "Cajasol" komandu līgumu pēc sistēmas 3+3+1 gads. Savukārt ACB turnīrā basketbolists debitēja 2012.gada rudenī, būdams 17 gadus vecs.

"Šogad vēl noteikti nepieteikšos draftam. Par nākotni vēl nemāku spriest, bet kādu dienu tur noteikti vēlos spēlēt,'' sarunā ar aģentūru LETA izteicās Porziņģis.

Šajā sezonā 19 gadīgais liepājnieks piedalījies 26 ACB mačos, kuros vidēji laukumā pavadījis 14 minūtes un guvis 6,3 punktus.

"Cenšos izmantot par visiem 100 procentiem man dotās minūtes laukumā, taču nevar teikt, ka vienmēr esmu apmierināts ar spēles laiku. Tomēr, kad pienāk mans laiks, izbaudu spēli un mēģinu dot labumu visam klubam. Tāpat cenšos labi strādāt treniņos, lai iegūtu trenera uzticību, kas ļauj man kļūt labākam katru dienu," skaidroja jaunais basketbolists.

Svētdien aizvadītajā turnīra kārtā Porziņģis izcēlās ar deviņiem punktiem, bet "Cajasol" vienība izbraukumā ar 97:72 pārspēja Manrezas "La Bruixa d'Or" klubu.

"Manuprāt, neviens no tik jaunas komandas pirms sezonas negaidīja, ka tā varētu cīnīties par vietu "play-off" kārtā. Vadība ir diezgan apmierināta ar mūsu sniegumu, taču netaisāmies atslābt, jo tagad mērķis ir iekļūt pašās izslēgšanas spēlēs. Tas nebūs vienkārši, bet cīnīsimies līdz pēdējai iespējai, lai to sasniegtu," skaidroja Porziņģis.

Porziņģis 2013.gadā bija viens no Latvijas U-18 izlases līderiem notikušajā Eiropas čempionātā, kurā Latvija ieņēma ceturto vietu. Latvietis kļuva par pārliecinoši labāko metienu bloķētāju - deviņās spēlēs viņš bloķēja vidēji 4,9 metienus, bet vidēji katrā spēlē izcēlās ar 11,6 gūtiem punktiem.

''Pats atlikušajā sezonas gaitā vēlos mācīties un uzlabot savu sniegumu laukumā, kā arī palielināt sev doto minūšu skaitu. Uzskatu, ka visam pamatā ir kārtīgs darbs treniņos, no tā arī treneri izvērtē, cik gatavs esi konkrētajai spēlei.''

Čempionāta kopvērtējumā "Cajasol" komanda ar 15 uzvarām 28 spēlēs šobrīd ieņem astoto vietu.

Pievieno komentāru

Sports