Porziņģis: Labprāt nākamvasar palīdzētu Latvijas izlasei

Latviešu basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis pauž, ka labprāt palīdzētu nacionālajai valstsvienībai nākamajā vasarā gaidāmajās Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs, jo vēlas piedalīties finālturnīrā.

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vienības Ņujorkas "Knicks" spēlētājs Latvijas izlasē debitēja šovasar, piedaloties arī Eiropas čempionāta finālturnīrā. Jau novembrī Latvijas izlase uzsāka Pasaules kausa atlasi, bet pirmajos divos mačos Porziņģis nevarēja palīdzēt, vēsta LETA.

Tagad basketbolists intervijā Starptautiskajai Basketbola federācijai (FIBA) paudis, ka ar prieku piedalītos 2018.gada jūnijā/jūlijā, kā arī septembrī paredzētajos mačos.

"Lieliski pavadīju laiku pagājušajā vasarā un vēlos atkārtot šo pieredzi. Gaidu brīdi, kad atkal spēlēšu ar komandas biedriem, cenšoties palīdzēt Latvijai kvalificēties Pasaules kausam," izteicies Porziņģis. "Tas ir mūsu un Latvijas basketbola mērķis - visi vēlamies atdot spēkus, lai brauktu uz Ķīnu un sacenstos uz pasaules skatuves."

Porziņģis atklāj, ka skatījies pirmās Pasaules kausa atlases spēles, kurās ar 73:85 tika zaudēts Turcijai un ar 82:73 pieveikta Zviedrija.

"Puiši paveica labu darbu, kaut vienu maču zaudēja. Man patika, ka daži spēlētāji, kuri nedabūja lielu spēles laiku Eiropas čempionātā, šajos mačos komandai palīdzēja ļoti labi," pauž Latvijas sporta lielākā zvaigzne. "Pat bez NBA puišiem un vairākiem ULEB Eirolīgas spēlētājiem Latvija var spēlēt augstā līmenī. Lieliski, ka izlasei ir tik daudz spēlētāju. Tā ir pozitīva ziņa."

Porziņģis stāsta, ka Latvijas basketbols šobrīd attīstās. "Mums nepieciešams turpināt strādāt kā vienotai komandai un izveidot ļoti konkurētspējīgu sastāvu, jo tam ir visas nepieciešamās sastāvdaļas. Latvijas basketbolu gaida lieliskas dienas."

"Eiropas čempionātā iemācījos kā ir būt komandas līderim. Tas man daudz palīdzēja, gatavojoties sezonai ar "Knicks", jo zināju, ka tur man no šīs sezonas ir lielāka loma," izteicās Porziņģis. "Eiropas čempionātā pret mani spēlēja ļoti fiziski un es uzlaboju savu spēli. Tā bija lieliska gatavošanās sezonai."

"Mēs bijām vīlušies, jo netikām pie medaļas, tomēr daudz iemācījāmies un tas mums palīdzēs nākamajās sacensībās," Porziņģis teica par Latvijas izlasi. "Mēs nesasniedzām mērķi, bet tas nenozīmē, ka mums bija slikts turnīrs."

Porziņģis uzsver, ka Latvijas izlasē pašlaik ir labs jauno un pieredzējušo spēlētāju sajaukums.

Nesenajā Eiropas čempionātā Latvijas izlase ceturtdaļfinālā zaudēja nākamajai turnīra uzvarētājai Slovēnijai.

Pasaules kausa atlases turpinājumā Latvijas valstsvienība 23.februārī Rīgā tiksies ar Ukrainas izlasi, bet 26.februārī - ar Turcijas vienību. Pēdējās kārtās būs divas spēles izbraukumā - 28.jūnijā Zviedrijā un 1.jūlijā Ukrainā.

Grupas trīs labākās vienības otrajā posmā tiksies ar citas apakšgrupas, kurā ir Spānija, Slovēnija, Melnkalne un Baltkrievija, labāko trijotni, turpinājumā trim no šīm sešām izlasēm izcīnot ceļazīmēm uz Pasaules kausa finālturnīru, kas 2019.gada rudenī notiks Ķīnā.

2019.gada Pasaules kausa izcīņas turnīrā 32 komandas cīnīsies ne tikai par uzvarētāju kausu un medaļām, bet arī ceļazīmēm uz 2020.gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, kā arī olimpiskajiem kvalifikācijas turnīriem.

Pievieno komentāru

Sports