Pirmie ceturtdaļfināli atrisina visu intrigu

Svētdien, 1. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās divas ceturtdaļfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Intriga diemžēl izpalika un jau pirmajās spēlēs pārliecinošas uzvaras izcīnīja „Liepājas Pašvaldības policijas” un „Liepājas Universitātes” komandas, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC Sporta projektu vadītājs.

Svētdienas pēcpusdienā tika aizvadītas pirmās ceturtdaļfināla spēles, kur spēkiem mērojās trešā spēcīgākā regulārā čempionāta komanda “LPPP” ar 6. vietā esošo “Lesjofors” komandu. Savukārt otrajā pārī 4. pozīcijas īpašniece “Liepājas Universitāte” krustoja šķēpus ar 5. vietā esošo “Liepājas Papīrs” komandu. Atgādinām, ka pusfinālā iekļūs komandas, kuras būs pārākas divu spēļu summā.

Diemžēl intriga izpalika abās spēlēs un pārliecinošas uzvaras izcīnīja abu maču nosacītie favorīti. Pirmajā ceturtdaļfinālā starp „Lesjofors” un „Liepājas Pašvaldības policijas” komandām plats solis pretim uzvarai tika sperts jau pirmajā puslaikā, kad policisti bija iekrājuši 11 punktu pārsvaru (36:25). Savukārt visa spēle noslēdzās ar 25 punktu pārsvaru – 71:46. Uzvarētājiem labākais ar 27 gūtajiem punktiem bija Vairis Pusaudzis, realizējot astoņus tālmetienus. Taču „Lesjofors” rindās ar 22 punktiem izcēlās Uldis Veršelis.

Dienas otrajā mačā šķēpus krustoja „Liepājas Papīrs” un „Liepājas Universitātes” komandas. Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē, arī šis mačs norisinājās ar izteiktu vienas komandas pārsvaru. Studenti pēc pirmajām 20 minūtēm atradās vadībā ar piecu punktu pārsvaru (36:31), taču otrais puslaiks „Papīrs” komandai izvērtās par īstu katastrofu, zaudējot maču ar 37 (!) punktu starpību – 86:49. Uzvarētājiem teju pusi no komandas kopā gūtajiem punktiem guva Niks Lagzdiņš, kurš pretiniekus sarūgtināja ar 40 (!) punktiem. Savukārt „Papīrs” rindās ar 17 punktiem izcēlās Matīss Caune.

Atbildes ceturtdaļfināla spēles norisināsies pēc nedēļas, 8. martā, kad noskaidrosies pusfināla visi dalībnieki. Lai arī atspēlēt pirmās spēles deficītus abām vienībām būs ļoti sarežģīti, tomēr tas nebūs neiespējami. Spēles 8. martā sāksies no pulksten 16:00.