Pirmās pusfinālcīņas pārliecinoši iezīmē finālistus

Svētdien, 2. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās pusfināla spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Pamatus finālam ielika regulārā čempionāta uzvarētāji “Ģeodēzists” un 3. vietas īpašnieki “VIA-S Modular Houses” basketbolisti, kuri negaidīti pārliecinoši pārspēja, attiecīgi, “Liepājas Universitātes” un "Red Sun Buffet" komandas.

Svētdienas pirmā pusfināla spēle norisinājās starp „Liepājas Universitātes” un “Ģeodēzists” komandām. Regulāro čempionātu augstāk noslēdza “Ģeodēzists” basketbolisti, kuri 12 spēlēs izcīnīja 12 uzvaras, likumsakarīgi atrodoties 1. vietā. Savukārt “Liepājas Universitāte” ar sešām uzvarām un sešām neveiksmēm ierindojās 4. pozīcijā septiņu vienību konkurencē, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Līdzīgi, kā abu komandu savstarpējās spēlēs regulārajā čempionātā, arī šajā pusfināla spēlē krietni vien pārliecinošāki laukumā bija “Ģeodēzists” basketbolisti. Lai arī pēc pirmās ceturtdaļas komandas šķīra tikai divi punkti (27:25), tomēr ar katru nākošo minūti pārliecinošāki laukumā bija mērnieki, kuri galarezultātā izcīnīja drošu uzvaru ar 30 punktu starpību (94:64), tādējādi ieliekot drošus pamatus iekļūšanai finālam.

Uzvarētājiem rezultatīvu sniegumu nodemonstrēja Artūrs Freimanis, kurš pretiniekus sarūgtināja ar 20 gūtajiem punktiem. Savukārt “Universitātes” rindās ar 30 punktiem izcēlās komandas līderis Niks Lagzdiņš.

Līdzīgi kā dienas pirmajā spēlē, arī otrs pusfināls starp "VIA-S Modular Houses" un "Red Sun Buffet" komandām aizritēja ar vienas komandas izteiktu pārsvaru. Lai arī regulārajā čempionātā abās tikšanās reizēs uzvaras izcīnīja vicelīderi “Red Sun Buffet” basketbolisti, tomēr pirmais pusfināls sagrieza visu ar kājām gaisā.

Bufetes basketbolistiem ieroči pretinieku uzbrukumam bija tikai pirmajās 10 minūtēs, taču sākot ar otro ceturksni laukumā pilnībā dominēja “VIA-S” basketbolisti, kuri puslaika pārtraukumā devās pie 17 punktu pārsvara (43:26), bet spēlei noslēdzoties bija iekrājuši 40 (!) punktu pārsvaru – 92:52.

Uzvarētājiem vairāk kā pusi no komandas kopā gūtajiem punktiem guva divi spēlētāji – Mārtiņš Lūsis un Kaspars Tiškus, kuri izcēlās, attiecīgi, ar 31 un 23 gūtajiem punktiem. Savukārt bufetes rindās ar 23 punktiem labākais bija Raivis Kalējs.

Atbildes pusfināla spēles norisināsies pēc nedēļas, 9. martā, pēc kurām noskaidrosies abi fināla un bronzas spēles dalībnieki. Spēles 9. martā sāksies no pulksten 13:00 un tā norises vieta paliek nemainīga – Liepājas Olimpiskā centra sporta zāle Nr. 1. Fināla spēles par medaļām norisināsies 22.martā un sīkāka informācija par spēļu laikiem sekos tuvāko dienu laikā.

Pirmo pusfināla spēļu rezultāti (2. marts):
"Liepājas Universitāte" - "Ģeodēzists"        64:94 (25:27, 13:24, 13:17, 13:26)
"VIA-S Modular Houses" - "Red Sun Buffet"    92:52 (11:10, 32:16, 22:14, 27:12)