Pirmajos pusfinālos iezīmējas galvenie pretendenti

Svētdien, 15. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pirmās pusfināla cīņas Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Abas spēles noslēdzās ar 15 punktu pārsvaru, kur triumfēja „Ģeodēzists” un „Liepājas Universitātes” komandas.

Iepriekšējā nedēļas nogalē noslēdzās ceturtdaļfināla cīņas, pēc kurām noskaidrojās visi pusfināla dalībnieki. Tā spēkiem mērojās “VIA-S Modular Houses” - “Liepājas Universitātes” un “Ģeodēzists” – “Liepājas Pašvaldības Policijas” komandas, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC Sporta projektu vadītājs.

Kā pirmās svētdien laukumā devās "Liepājas Universitāte" - "VIA-S Modular Houses" komandas. Regulārā čempionāta ietvaros abos mačos pārāki bija “VIA-S” basketbolisti, kuri pirmajā mačā uzvarēja gana pārliecinoši, taču otrajā spēlē uzvara nāca daudz grūtāk (85:79). Šoreiz spēles scenārijs bija pilnīgi pretējs un jau kopš pirmajām minūtēm noteikumus laukumā diktēja studenti, kuri pirmo maču noveda līdz drošam panākumam – 88:73. Tas lielā mērā ir saistīts ar to, ka “VIA-S” komandai nevar palīdzēt tās rezultatīvākais čempionāta spēlētājs Edgars Sviklis, kurš ir iedzīvojies kājas traumā un šī sezona basketbolistam ir beigusies.

Uzvarētājiem neapturams šajā mačā bija komandas līderis Niks Lagzdiņš, kurš šoreiz pretinieku grozā salādēja 35 (!) punktus. Savukārt „VIA-S” komandu no zaudējuma neglāba arī Anda Zariņa 26 gūtie punkti.

Otrajā pusfinālā laukumā devās “Ģeodēzists” un “Liepājas pilsētas Pašvaldības Policijas” komandas. Regulārā čempionāta ietvaros “Ģeodēzists” komandai policisti īpašas problēmas nesagādāja un uzvaras tika izcīnītas abās spēlēs, taču ceturtdaļfināla spēlēs parādītais sniegums no “Policijas” komandas lika būt piesardzīgiem. Līdz pat ceturtās ceturtdaļas sākumam komandas šķīra tikai pieci punkti (60:55), taču pēdējās 10 minūtēs pašreizējie čempioni mērnieki nostiprināja savu vadību un triumfēja visā mačā ar rezultātu 85:70.

Uzvarētājiem labākais ar 20 gūtajiem punktiem bija Artūrs Freimanis, bet 15 punktus pievienoja Mārtiņš Striks, Gatis Jagmins un Reinis Egle. Savukārt „Policijas” komandu no zaudējuma neglāba arī Vaira Pusaudža 34 gūtie punkti.

Atgādinām, ka finālā iekļūs komanda, kura būs pārāka divu spēļu summā, līdz ar to, pirmo spēļu zaudētājiem ir stipri jāpieliek, lai atbildes spēlē spētu atspēlēties uz izkarot sev vietu finālā. Atbildes spēles norisināsies šo svētdien, 22. martā, savukārt fināla spēles par 3. un 1.vietu norisināsies 28.martā. Fināla spēles video tiešraidē translēs arī sportacentrs.com un tās komentēs Normunds Atvars.

Pusfināla pirmo spēļu rezultāti (15. marts):
"Liepājas Universitāte" - "VIA-S Modular Houses"      88:73 (18:15, 19:17, 22:18, 29:23)
"LPPP" - "Ģeodēzists"                                                70:85 (18:18, 17:22, 20:20, 15:25)