Pēc pasaules čempionāta pirmās dienas Ķibermaņa četrinieks ar Matīsu Mikni sastāvā ieņem otro vietu

Pasaules čempionātā bobslejā klāt četrinieku sacensības. Nule kā Vācijā, Altenbergas trasē aizvadīti pirmie divi braucieni, pēc kuriem augsto 2.vietu ieņem Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Lauri Kaufmani, Dāvi Spriņģi un Matīsu Mikni. Oskara Melbārža komanda pēc pirmās dienas ieņem 16.vietu. Trešais un ceturtais brauciens notiks svētdien, vēsta Bobslejs.lv.

Pirmais brauciens
Sacensību sākumā Altenbergas trasē ledus temperatūra bija +0,2 grādi, savukārt gaisa temperatūra ap +4 grādiem, kādēļ trasē uz ledus veidojās sarma. Visvairāk to izjuta čempionāta favorīti - Frančesko Frīdrihs un Johaness Lohners, kuru vadītās ekipāžas gan neveica tīrus braucienus, bet ātrumā ievērojami zaudēja citām ekipāžām. Lai arī abas minētās Vācijas ekipāžas pēc pirmā brauciena uzrādīja identisku rezultātu un ir līderes, pārējie sekotāji ir tikai dažas simtdaļas tālāk - 3.vietā vācietis Niko Valters zaudē piecas simtdaļas, kanādietis Džastins Kripss - sešas simtdaļas un Ķibermanis - 11 simtdaļas. Pirmo 12 ekipāžu rezultātus šķir tikai pussekunde.

Jau dienu pirms sacensībām kļuva zināms, ka Ķibermaņa komandā nepieciešamas izmaiņas - Arvis Vilkaste atkal atjaunojis savainojumu, un viņa vietu kamanās starp Kaufmani un Mikni ieņēma Dāvis Spriņģis, kurš visu sezonu aizvadīja mūsu otrajā četriniekā pie Ralfa Bērziņa. Neskatoties uz izmaiņām, komandai starts padevās labs - 5,05 sekundes, kas bija otrais ātrākais ieskrējiens pirmajā braucienā. Tālāk brauciens pilotam padevās labi, ar nelielām kļūdām, bet kļūdījas visi, arī vācieši, tādēļ rezultāta izteiksmē pēc pirmā brauciena visi līderi ir tuvu.

Oskars Melbārdis pēc ilgāka pārtraukuma aizvadīja savu pirmo četrinieku braucienu televīzijas kameru priekšā. Jau iepriekšējās intervijās olimpiskais čempions neslēpa, ka televīzijas klātbūtne liek mazliet vairāk satraukties pirms starta, jo, kā zināms, Eiropas kausā šāda uzmanība netiek pievērsta. Diemžēl, stress ņēma virsroku un ievērojami patraucēja pirmā brauciena starta iekrējienā - Melbārdim, lecot kamanās, aizķērās kāja aiz kamanu malas un tikai ar grūtībām spēja ieņemt vietu kamanās. Stūmēji Edgars Nemme, Intars Dambis un Edgars Pirogs sasniedza starta laiku 5,22 sekundes, kas pirmajā braucienā bija 12.labākais rezultāts. Finišā 17.rezultāts.

Jāpiebilst, abi pirmā brauciena līderi - Frīdrihs un Lohners - izvēlējušies sacensībās startēt ar "Wallner" kamanām, kamēr Valtera komanda brauc ar "FES". Abas Latvijas komandas izmanto "Wallner" bobus.

Pievieno komentāru

Sports