Pēc otrā brauciena atcelšanas Martins Dukurs sesto reizi triumfē Eiropas čempionātā

Latvijas skeletonists Martins Dukurs piektdien triumfēja Laplaņas trasē Francijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas sestā posma pirmajā braucienā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Otrais brauciens sliktās ledus kvalitātes dēļ tika atcelts - virknei sportistu pēc pirmā brauciena sāpēja galva, bija nelabums un pat vemšana.

Martins Dukurs pirmajā un vienīgajā braucienā finišēja pēc 59,77 sekundēm, sasniedzot jaunu trases rekordu. Latvietim 0,40 sekundes zaudēja olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs no Krievijas. Tikmēr Tomass Dukurs savam jaunākajam brālim zaudēja 0,87 sekundes, ieņemot trešo vietu un tiekot pie bronzas medaļas Eiropas čempionāta ieskaitē.

M.Dukurs par Eiropas čempionu tādējādi kļuvis jau sešas reizes pēc kārtas, bet T.Dukurs karjeras laikā nu ticis pie divām sudraba un trim bronzas medaļām.

Pirms tam šosezon M.Dukurs posmos Leikplesidā (ASV), Kalgari (Kanāda) un Altenbergā (Vācija) izcīnīja uzvaru, kamēr ikreiz uzreiz aiz viņa bija T.Dukurs, bet pēc tam Kēnigzē (Vācija) M.Dukurs palika otrais un pārtrauca uzvaru sēriju, kamēr T.Dukurs bija vien astotais. Iepriekšējā posmā Sanktmoricā (Šveice) M.Dukurs atgriezās uz uzvaru takas, bet T.Dukurs ierindojās piektajā vietā.

Pasaules kausa kopvērtējumā M.Dukurs ar 1335 punktiem ir pārliecinošs līderis, bet viņam ar 1174 punktiem seko T.Dukurs. Tikmēr trešais ar 1080 punktiem ir vācietis Aksels Jungks.

Sezona pēc nedēļas turpināsies Īglsas trasē Austrijā.

Kopumā, skaitot arī iepriekšējo sezonu, Dukuri līdz sacensībām Kēnigzē bija izcīnījuši četras dubultuzvaras pēc kārtas, bet M.Dukurs nepārspēts bija palicis astoņās Pasaules kausa sacensībās pēc kārtas.

M.Dukurs pērnā gada izskaņā tika nosaukts par Latvijas 2014.gada labāko sportistu.

Pievieno komentāru

Sports