Pēc ilga laika Liepājā norisinājās fingerborda sacensības

Fingerbords ir precīza, miniatūra skeitborda kopija, uz kura triki tiek izpildīti ar pirkstiem. Laika posmā no 2009. līdz 2011. gadam notika vairākas sacensības, kurās piedalījās braucēji no visas Latvijas. Zīmīgi, ka 2010. gadā norisinājās pirmais Latvijas čempionāts fingerbordā. 

Pēc gandrīz astoņu gadu pārtraukuma, sestdien, 19. janvārī Liepājā t/c Baata norisinājās sacensības, kurās dalībniekiem divos divu minūšu ilgos braucienos bija iespēja parādīt savas prasmes šajā radošajā un jautrajā nodarbē.Tiesneši vērtēja izpildīto triku sarežģītību, parka konstrukciju izmantošanu, triku daudzveidību, precizitāti u.c. kritērijus.

Sacensībās triumfēja:
1. Vadims Beļajevs (13 gadi, Liepāja)
2. Alekss Pavļenko (13 gadi, Liepāja)
3. Henrijs Leijs (10 gadi, Liepāja)

Savukārt Game of S.K.A.T.E. disciplīnā labākais bija Vadims Beļajevs, kurš atdarināja pēc iespējas vairāk pretinieku izpildītos trikus un arī pats parādīja labāko sniegumu.Sacensību norisi atbalstīja t/c Baata, fingerborda veikali Lucashop.lv, Blackriver ramps, Berlinwood, kā arī par vērtīgām balvām dalībniekiem parūpējās skeitborda inventāra veikals Tikari skateshop.Īsumā par fingerbordu:Kā noprotams no nosaukuma, fingerbordā galvenā nozīme ir nevis kāju, bet pirkstu veiklībai.

Fingerbords ir radies 20. gadsimta 70. gadu beigās, un iesākumā miniatūrie skeitborda dēļi vairāk tika izmantoti kā atslēgu piekariņi. Pamazām no skeiteru aksesuāra tie pārvērtās par pasaulē ļoti izplatītu hobiju gan bērnu un jauniešu, gan pieredzējušu skeiteru un citu dēļu sporta fanu vidū.Fingerborda trikus izpilda uz miniatūrām skeitborda konstrukcijām vai arī dažādās vietās mājās, laukā. Fingerbords attīsta radošumu, pirkstu veiklību, lieliski aizvieto skeitbordu aukstajos gadalaikos un ir vienkārši jautra nodarbe laika pavadīšanai vienatnē vai kopā ar draugiem.

Pievieno komentāru

Sports