Paulu Jonasu iekļauj Latvijas izlases sastāvā Nāciju motokrosā Ķegumā

Šogad ar īpašu uzmanību tiek gaidīts Nāciju motokross, jo tas pirmo reiz Latvijas vēsturē tiek organizēts Latvijā, valstī, kura ļoti daudziem motokrosa faniem ne tikai ārpus Eiropas, bet arī Eiropā, ir sveša, domājot, ka esam Krievijas sastāvā, ka pie mums norit karadarbība, ka ar lidmašīnu uz Latviju atlidot nevar, ka esam ļoti tālu utt., neapzinoties, cik tomēr pie mums ir skaisti, droši un, ka Ķegums ir viena no pasaules slavenāko sportistu mīļākajām un iecienītākajām trasēm visā pasaulē.

Nāciju motokrosu sportisti un motokrosa fani pielīdzina motokrosa Olimpiskajām spēlēm, jo šajās sacensībās sportisti cīnās komandu ieskaitē un par spēcīgākās komandas titulu ik gadu cīnās teju 40 motokrosa valstis, sākot no Amerikas līdz pat Austrālijai, sacensību norises vietu katru gadu mainot. Pagājušajā gadā Nāciju motokross un motokrosa kulminācija norisinājās Vācijā, kur Latvijas komandu pārstāvēja Matīss Karro, Dāvis Ivanovs un Augusts Justs komandas vadītāja Jāņa Kempeļa vadībā. Īpašu intrigu šī sportistu trijotne sarūpēja saviem faniem un karstākajiem atbalstītājiem neiekļūstot A finālā jau pirmajā nozīmīgajā dienā, taču dodot cerības ik katram uz pēdējo cerību braucienu B finālā, kur tikai viena no neiekļuvušajām komandām tiek starp labākajām 20, kuras cīnās savā starpā par vietu sadalījumu starp spēcīgākajām motokrosa Nācijām. Pagājušo gad Latvijas komanda izcīnīja 16.vietu, lai arī vēlējās gūt labāko komandas panākumu motokrosa vēsturē, kāds jelkad bijis Latvijas komandai, taču šis uzdevums pagājušo gad tika atlikts uz šo gadu, lai motokrosa vēsturē izcīnītu labāko rezultātu tieši savās mājās, savu līdzjutēju priekšā – Ķegumā.

2014. gada sezonas sākumā Latvijas komandai tika izvirzīti daudzi pretendenti, kuriem sezonas laikā bija jāpierāda, ka spēj būt ātrākie, izturīgākie un drosmīgākie, lai gūtu iespēju aizstāvēt komandas godu 2014.gada Nāciju solo motokrosā, kurš norisināsies komandas dzimtenē – Latvijā, Ķegumā. Daļa sportistu, kā jau tas ierasts motokrosā, sezonas laikā ir guvuši traumas, daļa nav sevi pierādījuši un nav bijuši rezultāti tik augsti, kā tie bija gaidīti sezonas sākumā, taču komandas sastāvs Latvijai šogad jau ir zināms un Latviju Nāciju motokrosā MX1 klasē pārstāvēs Matīss Karro, MX2 klasē – Pauls Jonass, bet Open klasē – Roberts Justs. Kā rezervisti, zinot to, cik motokross ir neprognozējams un dinamisks sporta veids, Latvijas izlasei ir Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs un Augusts Justs.

Novēlam komandai veiksmi un piepildīt izvirzītos mērķus šajā sezonā 27./28.septembrī Ķegumā un aicinām Latvijas komandas fanus gatavoties pamatīgai komandas atbalstīšanai trases malā.

Pievieno komentāru

Sports