Pauls Jonass: "Rezultāts nav tāds, kā gribētos, bet būs labi"

Svētdien, 16.februārī, Itālijā Montevarchi norisinājās pēdējais - 3.Itālijas čempionāta posms, kuru MX2 klasē aizvadīja latviešu motosportists - Pasaules Junioru čempions, Eiropas čempions Pauls Jonass. Pauls šosezon ir aizvadījis visus trīs šī čempionāta posmus, gatavojoties lielajai debijai Pasaules čempionātā MX2 klasē.

Itālijas čempionāta atšķirībā no citiem sacensību seriāliem, ir tikai viens finālbrauciens gan MX1, gan MX2 klasēm, bet otro finālbraucienu itāļi dēvē par Elites braucienu un tad uz starta stājas gan MX1, gan arī MX2 sportisti. Visveiksmīgāko no visiem Itālijas čempionāta posmiem šajā sezonā Pauls aizvadīja Riola Sardo 2.februārī, kad MX2 klasē kāpa uz goda pjedestāla 3.pakāpiena ļoti spēcīgu konkurentu vidū, to vidū arī bija Kaspara Stupeļa šīs sezonas audzēkņi krievu sportists A.Tonkovs un franču braucējs R.Febvre, kur abi šie sportisti pārstāv Wilvo Nestaan Husqvarna Factory Racing komandu šajā - 2014.gada motokrosa sezonā, vēstīts Latvijas Motosporta federācijas mājaslapā.

MX2 klasē Pauls izcīnīja 8.vietu, kas kopvērtējumā liedza noturēties trešajā pozīcijā. Šodien uzvaru izcīnīja A.Tonus, otro vietu - D.Ferrandis, bet trešo  - C.Charlier. Pauls atzīst, ka "Ar rezultātu neesmu īsti apmierināts, jo zinu, ka varu labāk. Šobrīd vēl fiziski ļoti cītīgi trenējos, tādēļ rezultāts nav tāds, kā gribētos, bet būs labi!"  Pēc trim aizvadītiem posmiem Pauls Jonass Itālijas čempionātu noslēdza ar 4.vietu, pietrūka nieka 5 punktu līdz trešajai pozīcijai. Taču šodien īsti neveicās arī Pasaules čempionam A.Cairoli, jo viņš MX1 braucienu aizvadīja ar nullīti sacensību kopvērtējuma tabulā un tikai ceturtajā vietā finišēja Elites braucienā.
 
Elites braucienā šodien Pauls finišu sasniedza 14.vietā, bet pēc trīs posmiem viņam izdevās saglabāt pozīciju labāko desmitniekā un izcīnīt 9.vietu.

Līdz pirmajam Pasaules čempionāta posmam Katarā atlikušas vairs tikai 2 nedēļas un šīs bija pēdējās sacensības pirms Pasaules čempionāta, tādēļ "ļoti daudz vēl ir jāpiestrādā pie braukšanas izturības un īpaši - pie startiem, jo šodien tie bija drausmīgi", atzīst Pasaules junioru čempions. "Aizvadot šos trīs sacensību posmus, esmu iemācījies, ka bez starta nekur nevar aizbraukt, jo ātrums šobrīd ir diezgan labs, lai cīnītos ar MX2 TOP braucējiem," saka sportists.

Pauls sola, ka Latvijas līdzjutēji viņu trasē varēs pilnīgi noteikti vērot pirmajā Latvijas čempionāta posmā Aizputē 27.aprīlī.

Turam īkšķus ne tikai par Paulu Jonasu, bet arī visiem pārējiem mūsu sportistiem Katarā jau pēc nepilnām 2 nedēļām, kur MX1 klasē startēs Matīss Karro un Augusts Justs, MX2 klasē - Roberts Justs un Pauls Jonass, bet dāmu klasē - Samanta Josta!
Turam īkšķus un sūtām labas domas!

Pievieno komentāru

Sports