Pasaules čempionam motokrosā Jonasam nākamajā sezonā būs cits treneris

Latvijas motokrosa zvaigznei Paulam Jonasam, kurš šogad kļuva par pasaules čempionu MX2 klasē, nākamajā sezonā būs cits treneris, jo sadarbība ar nīderlandieti Marku de Rūveru netiks turpināta, aģentūrai LETA pastāstīja sportista tēvs Kaspars Jonass.

Jonass un de Rūvers sadarbību sāka pērnā gada nogalē, tomēr pēc sezonas tika nolemts, ka sadarbība netiks turpināta.

"Vienošanās ar de Rūveru bija līdz oktobra sākumam, bet pēc sezonas nolēmām, ka ar viņu sadarbību neturpināsim. Rezultāts nebija slikts, tomēr mums īsti nepatika daži viņa gājieni un darbības," atzina Kaspars Jonass. "Sapratām, ka de Rūvers mentāli neatbilst tam, ko mēs vēlamies no trenera."

Kā vienu no iemesliem Jonass vecākais minēja to, ka de Rūveram bijusi vāja komunikācija ar Jonasa fiziskās sagatavotības treneri Villiju Lindenu. "Šiem abiem treneriem vajadzētu sadarboties kā rokai ar cimdu, taču tas iztrūka," norādīja motokrosista tēvs.

Jonasu komanda, kurā bez braucēja un tēva lēmumu pieņemšanā piedalās arī Kristers Serģis, ir ievirzījuši sarunas par jaunu galveno treneri, taču tā kandidatūru sportista tēvs vēl nevēlējās atklāt. "Kamēr notiek sarunas, tas lai paliek noslēpums," viņš piebilda.

Savukārt pats Pauls Jonass trešdien Beļģijā jau sācis gatavoties nākamajai sezonai. "Pauls ir Beļģijā, kur kopā ar Villiju Lindenu ir sācis gatavošanos, strādājot pie fiziskās sagatavotības," stāstīja Jonasa tēvs.

Nākamā sezona Jonasam būs pēdējā pasaules čempionāta MX2 klasē, bet pēc tam viņam būs jāpāriet uz prestižāko MXGP.

Jonasu iepriekš trenēja desmitkārtējais pasaules čempions Stefans Evertss, kuru pēc tam nomainīja piecas reizes par čempionu kļuvušais Žoels Smetss. Zīmīgi, ka Smetss arī tagad izrādījis interesi par sadarbību ar Jonasu.

"Interese no viņa ir un pārrunas ir notikušas, taču lēmumu pieņemsim trijatā ar Paulu un Kristeru, izlemjot, kas Paulam būs labākais, lai turpinātu progresēt," atzina Kaspars Jonass.

Tikmēr de Rūvers trešdien paziņoja, ka nākamajā sezonā trenēs "F&H Racing Team", kurā startē spānis Ruvens Fernadess un Edamss Sterijs.

Jau vēstīts, ka septembra vidū Pauls no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, pārrakstot Latvijas motokrosa vēsturi.

Līdz Jonasa triumfam pasaules čempionātos motokrosā latvieši titulus bija izcīnījuši vien blakusvāģu sacensībās, kur savulaik dominēja Kristers Serģis un Artis Rasmanis, kuriem izdevās piecas reizes kāpt uz pjedestāla augstākā pakāpiena. Tāpat blakusvāģu sacensībās trīskārtējs planētas čempions ir kantētājs Kaspars Stupelis, bet reizi pie zelta tika arī Kaspars Liepiņš.

Jonass aizvadītās sezonas pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē izcīnīja 771 punktu, kamēr tuvākais sekotājs Žeremijs Sīvers no Šveices atpalika par 39 punktiem, bet trešais ar 479 punktiem bija dānis Tomass Kjērs Olsens.

Jonass šogad triumfēja sešos pasaules čempionāta posmos un bija labākais 14 braucienos. Līdz šai sezonai latvietis pasaules čempionātā bija spējis uzvarēt tikai vienā braucienā, kā arī ne reizi nebija triumfējis posma summā.

Pērn Jonass smadzeņu satricinājuma dēļ priekšlaicīgi noslēdza sezonu. Neskatoties uz nestartēšanu vairākos sezonas beigu posmos, Latvijas motokrosists izcīnīja piekto vietu kopvērtējumā pasaules čempionātā MX2 klasē. Savukārt 2015.gadā viņš bija pasaules vicečempions.

Pievieno komentāru

Sports