Par Eiropas čempionāta vērtīgāko spēlētāju atzīta Grieķijas izlases līdere Malci; Jēkabsone-Žogota iekļauta labāko pieciniekā

Eiropas sieviešu basketbola čempionātā, kas sestdien noslēdzās Rīgā, par vērtīgāko spēlētāju tika atzīta Grieķijas valstsvienības līdere Evantija Malci.

Malci bija arī rezultatīvākā spēlētāja šajā turnīrā, vidēji katrā mačā gūstot 22,6 punktus, izcīnot 4,2 atlēkušās bumbas un izdarot 1,3 rezultatīvas piespēles.

Savukārt šī gada Eiropas čempionāta labāko spēlētāju pieciniekā tika iekļauta arī Latvijas izlases spēlētāja Anete Jēkabsone-Žogota, kuras rēķinā vidēji spēlē bija 20,3 punkti, 4,6 bumbas zem groziem un 3,9 rezultatīvas piespēles.

Vēl simboliskajā labāko spēlētāju pieciniekā tika iekļautas Francijas izlases spēlētājas Sandrīne Gruda un Selina Dimerka, kā arī Krievijas valstsvienības spēlētāja Svetlana Ambrosimova.

Kā ziņoja LETA, par Eiropas čempionēm sestdien kļuva Francijas basketbolistes, kuras finālspēlē ar rezultātu 57:53 pārspēja Krievijas izlasi.

Latvijas valstsvienība pēdējā mačā tās līdzšinējā galvenā trenera Ainara Zvirgzdiņa vadībā sestdien ar rezultātu 67:59 pieveica Slovākijas komandu, šajā Eiropas čempionātā ierindojoties septītajā vietā.

Cīņā par bronzas medaļām, kas arī norisinājās sestdien, Spānijas komanda ar 63:56 pārspēja Baltkrievijas izlasi, savukārt spēlē par piekto vietu Grieķijas izlase ar rezultātu 60:56 sīvā cīņā pieveica Itālijas valstsvienību.

Pievieno komentāru

Sports