Panākta principiāla vienošanās par virslīgas futbola kluba "Liepāja" dibināšanu

Ceturtdien starp visām iesaistītajām pusēm panākta principiāla vienošanās, ka nākamās sezonas Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā startēs jauns klubs ar nosaukumu "Liepāja", aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis.

Kā ziņots, sporta kluba "Liepājas metalurgs" bijušais direktors Ilgvars Šēns janvāra vidū atklāja, ka visi futbola komandas spēlētāji atbrīvoti no līgumiem un vienība oficiāli beigusi pastāvēt. Tikmēr sarunā ar virslīgas vadību Šēns lūdzis mēnesi laika jauna investora atrašanai, uzsverot, ka cerības nav zaudētas.

Šēns sarunā ar Latvijas medijiem iepriekš izteicies, ka nesen izjucis viens no investoru piesaistes variantiem, tomēr pēc ceturtdienas tikšanās starp LFF vadību, Liepājas domes cilvēkiem un vietējo futbola sabiedrību parādījusies jauna cerība.

Konsultatīvajās sarunās piedalījās visa pilsētas sporta vadība, ieskaitot Šēnu un līdzšinējo "Liepājas metalurga" galveno treneri Jāni Intenbergu, kā arī Liepājas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku. Visas puses principiāli vienojušās, ka tiks dibināts jauns virslīgas klubs, kura nosaukums, visticamāk, būs "Liepāja". Mežeckis uzsvēra, ka šis ir pozitīvs sākums plāniem klubu izveidot startam jau gaidāmajā virslīgas sezonā, izsakot cerību, ka negaidīti pārsteigumi vai pēkšņas izmaiņas šo projektu neietekmēs.

Mežeckis apstiprināja, ka laika gaitā kluba darbībā iesaistīsies viens no visu laiku labākajiem Latvijas izlases futbolistiem Māris Verpakovskis, kurš drīzumā plāno atgriezties Liepājā un uzņemties kluba vadīšanu.

Verpakovskis pašlaik pārstāv Grieķijas augstākās līgas klubu "Ergotelis", ar kuru 34 gadus veco uzbrucēju saista līgums līdz šīgada vasarai. Visu laiku rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs dzimis Liepājā un tieši šīs pilsētas klubā sācis savas profesionālās gaitas, bet Liepāju pametis 2000.gadā.

Mežeckis prognozēja, ka līdz brīdim, kad Verpakovskis reāli sāks strādāt ar klubu, vadīšanas pienākumus veiks vietējā sporta skola un Dzintars Kazaks.

LFF ģenerālsekretārs klubam piesaistītās finanses plaši nekomentēja, vien piebilstot, ka ir atrasta reāla un konstruktīva iespēja. Nākamnedēļ visas iesaistītās puses plāno tikties vēlreiz, bet Mežeckis cer, ka pilsētā esošā futbola bāze un infrastruktūra ļaus visiem organizatoriskajiem jautājumiem ritēt gludi.

Tikmēr Šēns sarunā ar aģentūru LETA pauda, ka viņš jaunizveidotajā klubā neieņems nevienu amatu.

"Direktora amatu neieņemšu un turklāt kluba struktūrā neiesaistīšos vispār. Esmu kungs cienījamos gados, kurš 48 savas dzīves gadus veltījis tikai "Liepājas metalurgam". Nespēju sevi iedomāties strādājam citā kluba struktūrā," atklāja Šēns.

Viņš piebilda, ka vēl nav zināms, kā tiks veidots jaunās komandas sastāvs. Tomēr Šēns paredz, ka tas tiks veidots no vēl neaizbraukušajiem spēlētājiem, kā arī no Liepājas jaunajiem futbolistiem.

Tikmēr LFF vēsta, ka komandas galvenā trenera pienākumi, visticamāk, tiks uzticēti pagājušās sezonas "Liepājas metalurga" galvenajam trenerim Jānim Intenbergam.


Pievieno komentāru

Sports