Pajūgu braukšanas sekcija "Stiebriņi" izjūt inventāra trūkumu 1

Sporta biedrības “Kanu Atvars” pajūgu braukšanas sekcija “Stiebriņi” “Liepājas rajona partnerības” līderu programmā iesniegusi vērtēšanai projektu par mūsdienīgu sporta veida attīstību “Sports visām paaudzēm”.

Projekta mērķis ir iegādāties specializēto zirgu un ratu pārvadāšanas piekabi un inventāru – ratus un aizjūgus – gan lieliem zirgiem, gan ponijiem, lai varētu piesaistīt jaunus dalībniekus, stāsta “Stiebriņu” sportiste Dzintra Blūma.

Šobrīd “Stiebriņos” ir deviņi zirgi, kuri ir iebraukti un ar sacensību pieredzi, trūkst inventāra. Dz. Blūma norāda, ka specializētā transporta trūkuma dēļ Latvijas Jātnieku federācijas otrajā posmā jūnijā Rīgā nav varējusi piedalīties amatieru grupas līdere Renāte Sproģe, mājās palicis arī poniju divjūgs Mikijs un Karolīna. Uz sacensībām “Stiebriņi” aizbraukuši ar minimāliem līdzekļiem, īrētu piekabi.

Startējusi vien pati Dz. Blūma, ar zirgu Gaiziņš piekāpjoties vien titulētajai Kocēnu sportistei Dacei Stūrei, un Guntis Priede ar zirgu Dans, iegūstot piekto vietu. Dans nav varējis tik viegli aprast ar īrētājiem ratiem – iegūta piektā vieta.

Pajūgu braukšanas sacensības gūst arvien lielāku popularitāti, tajās var iesaistīties visa ģimene, vajadzīgi arī tiesneši. “Stiebriņos” jūnijā jau sarīkotas treniņsacensības, lai tiesneši gūtu pieredzi. Viņiem padomus devusi sertificētā tiesnese Irēna Gavilovska un paši sportisti.

6. un 7. augustā “Stiebriņos” būs “Zviedru cepures” otrais posms, tajā tiks rīkots seminārs jaunajiem tiesnešiem. Gaidīti būs visi, kuri grib iesaistīties šajā sporta veidā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

ppp

Dans ieguva 5 vietu izsistās acs dēļ,jo STIEBRIŅOS zirgi tiek bargi sodīti par nepakļaušanos kundzes pavēlēm.

pirms 9 gadiem, 2011.07.27 09:57

Sports