Pagājušā gada čempioni noliek savas pilnvaras

Pagājušā nedēļas nogalē tika aizvadītas pusfināla cīņas Liepājas Florbola čempionātā, gan A un B divīzijās.

Jāsaka, gan, ka A-divīzijā cīņas bija gana spraigākas un saistošākas, jo uzvaras tika izrautas vien mača izskaņā vai soda metienos. Sāpīgu neveiksmi A-divīzijā cieta pērnā gada čempione Red Sun Buffet, tādējādi šogad tiks kronēti jauni čempioni, ka arī joprojām tradīcija netiks lauzta, ka vienai komandai nekad nav izdevies izcīnīt panākumu divus gadus pēc kārtas. Savukārt B-divīzijā, pagājušā gada čempioni Livonijas florbolisti, gan ir spējuši atkārtoti iekļūt finālā, kur tiksies ar B-divīzijas turnīra pārsteigumu, komandu no Medzes.

B-divīzijas pirmajā pusfināla spēle tikās komandas Ārprāts! pret Livoniju, kuri triumfēja pērn, tāpēc bija uzskatāmi par mača favorītiem, ko viņi arī apliecināja spēles rezultātā. Jau pirmajā periodā livonieši prata izvirzīties vadībā ar 2:0, otrajā periodā bija jau četru vārtu pārsvars 5:1, bet spēles beigu sirēnai skanot uz tablo rezultāts vēstīja 6:2 Livonijas florbolistu labā, tādējādi tie pelnīti otro gadu pēc kārtas iesoļoja finālā.

Otrajā pusfināla spēlē B-divīzijā tikās Liepaja Crew un Medze, kuri pārsteidzoši labi aizvadīja 1/4 fināla cīņu un pārliecinoši iekļuva pusfinālā. Arī šeit Medzes florbolisti turpināja pārsteigt ar savu sniegumu, lai arī mača sākumā Liepaja Crew prata izvirzīties vadībā ar 1:0, vēlāk izrādījās, ka tas ir arī viss, ko viņi šajā dienā bija spējīgi izdarīt, jo turpinājumā dominēja Medzes florbolisti gūstot vienus vārtus pēc otriem, un spēlēs gala rezultātā burtiski saplosīja savus pretiniekus ar rezultātu 12:1 un pelnīta ceļazīme uz lielo finālu.

A-divīzijas pusfinālos tikās spēkiem līdzvērtīgākās komandas šajā turnīrā, un tas arī vēlāk atspoguļojās spēļu rezultātos. Pirmajā pusfinālā tikās regulārā čempionāta uzvarētāji CTB/Silabriedis pret pērnā gada finālistiem Kefīrs florbolistiem. Spēlē bija ļoti azartiska un dramatiska, varbūt skatītājiem nepārāk skatāma, jo tika gūti kopā tikai 5! vārti. Spēles pirmajā periodā komandas nespēja gūt vārtus, bet otrajā gan, spēlējot skaitliskajā vairākumā komanda Kefīrs prata atklāt spēles rezultātu, bet silabrieži, joprojām nespēja gūt vārtus neizmantojot daudzas labas vārtu gūšanas izdevības. Spēles pēdējās periods bija daudz aizraujošāks, Silabriedis prata divreiz atspēlēties un panākt 2:2, taču spēles izskaņā nopelnīja nevajadzīgu noraidījumu, un komanda Kefīrs ar skaistu izspēli prata izmantot šo pārkāpumu un gūt uzvaras vārtus, un otro gadu pēc kārtas iekļūt finālā, spēles gala rezultāts 3:2 Kefīrs komandas spēlētāju labā.

Otrajā pusfināla spēlē tikās pērnā gada čempioni ar bronzas medaļniekiem, attiecīgi Red Sun Buffet un Veselības grupa. Šī pusfināla spēle līdzīgi kā iepriekšējā bija ļoti aizraujoša, taču vārtiem bagātākā. Spēles pirmajā periodā esošie čempioni prata izvirzīties vadībā ar 3:1, taču jau otrajā spēles cēlienā viņiem bija vairs tikai minimāls pārsvars 4:3, kas solīja aizraujošu trešo periodu, un tāds tas arī bija, jo spēlējot vairākumā veselībnieki prata panākt izlīdzinājumu 4:4, taču dažas sekundes vēlāk nopelnīja sev noraidījumu, par kuru bufetnieki viņus sodīja un atkal izvirzījās vadībā 5:4. Spēles turpinājumā visiem spēkiem Veselības grupa centās atspēlēties un viņiem, tas arī izdevās, spēles 43. minūtē ar skaistu metienu vārtu devītniekā izraujot neizšķirtu 5:5, kas nozīmēja to, ka spēles uzvarētājs tiks noskaidrots soda metienos, tajos veiksmīgāki izrādījās Veselības grupas florbolisti, kuri dramatiskā cīņa spēja iekļūt finālā, kas nozīmēja to, ka Red Sun Buffet noliek čempiones pilnvaras, un Liepājā būs jauns čempions.

Fināli un cīņa par bronzu tiks aizvadīta jau 1. jūnijā Liepājas Olimpiskajā centrā!
Spēļu kalendārs:
12:00 Ārprāts! - Liepaja Crew
13:45 CTB/Silabriedis - Red Sun Buffet
15:30 Livonija - Medze
17:15 Kefīrs Veselības grupa

Pievieno komentāru

Sports