Ostapenko un Sevastova WTA rangā saglabā iepriekš ieņemtās pozīcijas

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova saglabājušas savas rekordaugstās vietas WTA rangā.

Latvijas pirmās raketes gods vēl joprojām pieder šī gada "French Open" čempionei Ostapenko, kura šonedēļ saglabājusi 12.vietu, kas ir atkārtots sportistes karjeras rekords, bet Sevastova trešo nedēļu pēc kārtas ir 16.pozīcijā, kas arī viņai ir karjeras augstākais sasniegums, raksta LETA.

Ranga 12.vietā Ostapenko nokļuva pēc sensacionālās uzvaras Francijas atklātajā čempionātā. Tik augsta vieta ir Latvijas rekords, jo Larisa Neilande karjerā vienspēļu rangā spēja pakāpties līdz 13.pozīcijai.

Zīmīgi, ka pērn sezonas otrā puse Ostapenko nebija pārāk izdevusies, līdz ar to gada turpinājumā nav sagaidāms būtisks kritums rangā. Tāpat iespējas pakāpties ir arī Sevastovai, kurai priekšā ir titulētā amerikāniete Serēna Viljamsa, kura šosezon grūtniecības dēļ vairs nespēlēs.

Aizvadītajā nedēļā Ostapenko nepārvarēja Toronto WTA "Premier" turnīra vienspēļu pirmo kārtu, kamēr Sevastova aizkļuva līdz otrajai kārtai.

Šajā nedēļā Ostapenko un Sevastova sacentīsies Sinsinati WTA "Premier" sacensībās. Sākotnēji pirmajā kārtā Ostapenko bija iecerēts cīnīties pret titulēto krievieti Mariju Šarapovu, kura pēc diskvalifikācijas izciešanas par aizliegto vielu lietošanu šajā pavasarī atgriezās sacensību apritē. Tiesa, Krievijas tenisiste traumas dēļ atteica savu dalību turnīrā, tāpēc Latvijas pārstāve pirmajā kārtā tiksies ar kvalifikāciju pārvarējušo serbieti Aleksandru Kruniču, kura ir planētas 85.rakete. Savukārt Sevastova šī turnīra ievadā tiksies ar ķīnieti Penu Šuai, kura pasaules rangā ieņem 25.vietu.

Šogad nopelnītajos WTA ranga punktos Ostapenko starp visas planētas tenisistēm saglabā astoto vietu, kas viņai šobrīd ļauj reāli cerēt uz dalību sezonas noslēguma turnīrā, kur iekļūst astoņas labākās sportistes. Tikmēr Sevastova zaudējusi vienu vietu un ieņem 14.pozīciju.

No pārējām Latvijas tenisistēm Diāna Marcinkēviča jaunākajā pasaules rangā pakāpusies par 14 vietām un tagad ieņem 319.pozīciju, bet 17 gadus vecā Daniela Vismane zaudējusi piecas vietas un atrodama 1045.pozīcijā. Savukārt rangā debitējusi 18 gadus vecā Irina Ļapustina, kura atrodas 1138.pozīcijā.

Tikmēr pasaules ranga desmitniekā lielas izmaiņas nav notikušas. Līdere kopš jūlija ir čehiete Karolīna Plīškova - viņa ir tikai otrā čehu tenisiste, kura sasniegusi ranga pirmo vietu. Iepriekš kas tāds 1978.-1980.gadā bija padevies vien Martinai Navrātilovai, kura tolaik pārstāvēja Čehslovākiju.

Līdz ar to Plīškova kļuvusi par 23.tenisisiti vēsturē, kura spējusi kļūt par pasaules ranga līderi. Zīmīgi, ka Vimbldonas čempionātā viņa piedzīvoja zaudējumu jau otrajā kārtā, tomēr iepriekš iegūtos punktus nespēja aizsargāt nu jau bijusī pirmās vietas īpašniece Angelika Kerbere no Vācijas, jo pērnā gada fināliste zaudēja astotdaļfinālā, turklāt apsteigta tika arī rumāniete Simona Halepa.

Kerbere ranga līdere kopumā bija 34 nedēļas, bet tagad viņa atrodas trešajā vietā, kamēr otrā ir Halepa.

Tikmēr uz ceturto vietu no piektās pakāpusies ukrainiete Jeļina Svitoļina, kamēr piektā tagad ir Dānijas pārstāve Karolīne Vozņacki, bet no ceturtās uz sesto pozīciju nokritusi Vimbldonas čempionāta uzvarētāja Garvinje Mugurusa no Spānijas. Septītā joprojām ir Lielbritānijas tenisiste Džoanna Konta, kamēr astotā - krieviete Svetlana Kuzņecova. Pirmo desmitnieku tikmēr noslēdz Vimbldonas fināliste Venusa Viljamsa no ASV un Agņeška Radvaņska no Polijas.

Aizvadītajā nedēļā Toronto WTA "Premier" sērijas turnīra uzvarētāju kļuva Svitoļina, kura finālā ar 6-4, 6-0 sagrāva Vozņacki, tiekot jau pie sava piektā titula šogad.

Savukārt WTA dubultspēļu rangā Ostapenko atguvusi trīs vietas un tagad ieņem 37.pozīciju. Tikmēr Sevastova saglabājusi 129.vietu, kamēr Marcinkēviča atrodas 187.pozīcijā.

Pievieno komentāru

Sports