Ostapenko un Sevastova pārstāvēs Latviju Federāciju kausā

Pašmāju tenisa zvaigznes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova pārstāvēs Latviju nākamgad gaidāmajā Federāciju kausa turnīrā.

Tā ir pirmā reize, kad Latvijas tenisa izlasē startēs divas WTA ranga pirmā divdesmitnieka spēlētājas, tādējādi ievērojami palielinot Latvijas iegūt augstu pozīciju turnīrā un iekļūt pasaules grupā, vēsta LETA.

Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmās grupas turnīrs 2018.gadā norisināsies Igaunijā no 7.līdz 10.februārim.

Tāpat Latvijas izlasē iekļautas Diāna Marcinkēviča un Daniela Vismane.

Latvijas tenisistes savas pretinieces uzzinās janvārī gaidāmajā izlozē. Izlozes pirmajā grozā būs Serbija, Lielbritānija, Polija un Horvātija, otrajā grozā būs Ungārija, Turcija, Gruzija un Igaunija, bet trešajā grozā kopā ar Latviju būs Austrija, Bulgārija, Portugāle, Zviedrija un Slovēnija.

14 izlases tiks salozētas četrās apakšgrupās - divās pa trim komandā, bet divās pa četrām komandām. Apakšgrupu uzvarētājas cīnīsies par iespēju nokļūt otrajā pasaules grupā, bet apakšgrupu vājākās vienības aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu grupā.

"Pārrunu rezultātā ir izdevies iegūt apstiprinājumu abu Latvijas tenisa zvaigžņu - Ostapenko un Sevastovas dalībai Latvijas tenisa izlasē Federāciju kausa turnīrā. Abu tenisistu dalība turnīrā ierindo Latviju starp favorītu valstīm cīņā par uzvaru, paverot Latvijai iespēju Federāciju kausa turnīru atvest arī uz Rīgu," uzsver LTS prezidents Juris Savickis.

Šogad notikušajā Federāciju kausa izcīņas Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā Latviju pārstāvēja Ostapenko, Diāna Marcinkēviča un Vismane, bet kapteiņa pienākumus pildīja Andis Juška.

Ostapenko Latvijas izlasē spēlē kopš 2013.gada, bet Marcinkēviča kopš 2009.gada Federāciju kausā nav piedalījusies tikai reizi.

Tikmēr Sevastova Federāciju kausā iepriekšējo reizi spēlēja 2010.gadā, kad bija vien 19 gadus veca.

Sevastova ar atsevišķu Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes lēmumu iekļauta LOV sastāvā vasaras sporta veidos 2018.gadam. Visticamāk, Sevastovas iekļaušanas LOV sastāvā spēlējusi lielu lomu tenisistes lēmumā piekrist pārstāvēt Latviju Federāciju kausā. Tāpat LOV sastāvā ir arī Ostapenko.

Šogad Latvijas tenisistes apakšgrupu cīņās ar 2-1 uzvarēja Turciju, ar 0-3 pārliecinoši piekāpās favorītei Lielbritānijai, bet noslēdzošajā duelī pārliecinoši ar 3-0 tika pārspēta Portugāle. Latvija ar diviem panākumiem trīs mačos ieguva otro pozīciju C apakšgrupā un nosargāja vietu Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā, bet mačā par 5. līdz 8.vietu ar 0-2 zaudēja Ungārijai, sacensības noslēdzot septītajā pozīcijā.

Vēsturē labāko sasniegumu Latvijas izlase guva 1993.gadā, kad startēja Pasaules grupā, iekļūstot 16 labāko pasaules izlašu vidū. Nākamgad Latvija Eiropas/Āfrikas zonas pirmajā grupā spēlēs piekto gadu pēc kārtas. Ja pirmajās divās reizēs bija jācīnās par vietas saglabāšanu, pērn Latvijas sportistes pārspēja Ungāriju un izvairījās no pārspēlēm.

Ostapenko šogad triumfēja Francijas atklātajā čempionātā, kļuva par pirmo Latvijas tenisisti ranga pirmajā desmitniekā un piedalījās WTA sezonas noslēguma turnīrā. Ostapenko bez triumfa "French Open" izcīnīja uzvaru arī Seulas WTA "International" turnīrā, kamēr Sevastova uzvarēja Maljorkas WTA "International" turnīrā.

Ostapenko un Sevastova, kurām sezona jau ir noslēgusies, pašlaik atrodas attiecīgi septītajā un 16.pozīcijā WTA rangā, turklāt šajās vietās sagaidīs arī gada nogali.

Ostapenko tika nosaukta par Latvijas labāko tenisisti, turklāt viņa kopā ar Sevastovu pretendē arī uz Latvijas gada sportistes balvu, kuru pasniegs ceturtdien.

Pievieno komentāru

Sports