Oskars Kļava: "Pietrūks tie brīži, kad pirms izlases spēles skanēja Latvijas himna"

Par profesionālā futbolista karjeras noslēgumu pēc šīs sezonas SynotTip Virslīgas čempionāta noslēguma oficiāli paziņojis FK Liepāja/Mogo spēlētājs un savulaik Latvijas nacionālās futbola izlases pamatsastāva aizsargs Oskars Kļava.

Savas karjeras laikā O. Kļava pārstāvējis savas dzimtās pilsētas klubus SK Liepājas Metalurgs un FK Liepāja/Mogo, izmēģinājis spēkus Krievijas klubos Mahačkalas Anzhi un FK Khimki, kā arī trīs sezonas pavadījis Azerbaidžānas klubā AZAL. O. Kļava ir trīskārtējs Latvijas Virslīgas čempions un divkārtējs Latvijas kausa ieguvējs, vēstīts Latvijas Futbola federācijas mājaslapā.

Valstsvienības rindās 65 aizvadītajās spēlēs aizsargam ir vieni gūtie vārti - 2018. gada UEFA Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē izbraukumā pret Islandi (4:2). Toreiz Oskars Kļava mača 27. minūtē izlīdzināja rezultātu, palīdzot mūsu komandai tikt pie svarīgas uzvaras.

"Pēc spēlētāja karjeras beigām visvairāk pietrūks tie brīži, kad kopā ar valstsvienību spēlējām mājās pie pilnām tribīnēm un pirms spēles sākuma skanēja Latvijas himna. Laukumā vislabāk atmiņā palikusi pirmā oficiālā spēle valstsvienībā 2006. gada septembrī pret Zviedriju," ar spilgtākajām atmiņām par pavadīto laiku valstsvienībā dalās Oskars Kļava.

"Spilgti manā atmiņā ir palikusi arī mūsu izcīnītā uzvara izbraukumā Islandē, kad es guvu arī savus vienīgos vārtus Latvijas izlasē. Viennozīmīgi tā bija svarīga uzvara mūsu komandai. Islandieši jau tobrīd spēlēja labos klubos. Toreiz mēs vēl īsti nesapratām to, ko uzvarējām. To jau tagad tikai varam saprast, ņemot vērā, kā Islande spēlē šodien," savu spilgtāko uzvaru valstsvienības kreklā atceras pieredzējušais aizsargs.

Oskars Kļava izsaka pateicību katram, kas bija kopā ar viņu, pārstāvot Latvijas nacionālās izlases rindas: "Vēlos pateikties gan Latvijas Futbola federācijai, gan visiem saviem komandas biedriem, treneriem un oficiālajām personām. Paldies katram, kas vienmēr bija kopā ar mums un strādāja kopēja mērķa labā. Futbolisti un treneri jau ir tikai tā redzamā daļa. Neredzamās frontes kaujinieku ieguldījumu arī nevar nenovērtēt. Kā spēlētāji mēs jau zinām, ka bez apkārtējiem cilvēkiem nebūtu bijušas visas ar sekmīgu izlases sniegumu saistītās organizatoriskās lietas."

Pēc futbolista karjeras beigām Oskars Kļava pievienosies FK Liepāja/Mogo treneru štābam. "No futbola nekur nepazudīšu. Gribu, lai Latvijā aug stipri jaunieši un mūsu izlase būtu daudz augstāk rangā nekā pašlaik. Man kā trenerim tas būs labs stimuls," savus nākotnes plānus īsumā iezīmē allaž pozitīvi noskaņotais aizsargs.


Pievieno komentāru

Sports