Oskars Ķibermanis kopā ar stūmēju Matīsu Mikni izcīna astoto vietu Īglsā

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais divnieks sestdien Austrijas trasē Īglsā notiekošā Pasaules kausa septītā posma sacensībās izcīnīja sudraba godalgu, kamēr pirmajā desmitniekā bija arī Oskara Ķibermaņa un Uģa Žaļima pilotētās ekipāžas.

Par sacensību uzvarētāju pārliecinoši kļuva vācieša Frančesko Frīdriha divnieks, kas bija pirmais arī pēc pirmā brauciena. Melbārdis kopā ar stūmēju Jāni Strengu no Vācijas sportistiem atpalika par 0,73 sekundēm, raksta LETA.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Austrijas pilota Benjamina Maiera vadītais divnieks, ko Melbārdis apsteidza par 0,07 sekundēm.

Savukārt Ķibermanis un Žaļims pēc pirmā brauciena bija attiecīgi septītajā un devītajā vietā, tomēr abas ekipāžas otro braucienu veica lēnāk. Līdz ar to noslēgumā Ķibermanis ar stūmēju Matīsu Mikni bija astotajā vietā, kamēr Žaļimam ar Jāni Jansonu tomēr izdevās saglabāt devīto pozīciju.

Šī ir pirmā reize šosezon, kad Melbārdis divnieku sacensībās kāpj uz goda pjedestāla.

Tāpat sestdien sacentīsies dāmas, bet svētdien notiks sacensības četriniekiem.

Sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā Latvijas ekipāžas nepiedalījās, bet šogad ļoti veiksmīgi divnieku sacensībās startējis Ķibermanis, kurš vispirms izcīnīja trešo vietu Pasaules kausa trešajā posmā, pirmoreiz kāpjot uz goda pjedestāla, bet pēc divām nedēļām tika pie trešās vietas Vinterbergas etapā, kas vienlaicīgi bija arī Eiropas čempionāts. Savukārt iepriekšējos divos posmos viņš bija piektais, kamēr Melbārdis bija sestais.

Savukārt četriniekos latviešiem Sanktmoricā izdevās izcīnīt dubultuzvaru - pie pirmā panākuma karjerā tika Ķibermanis, kamēr Melbārdis bija otrajā vietā.

Pēc divām nedēļām Kēnisgzē trasē sāksies pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā. Sākotnēji tas bija paredzēts Soču trasē, Krievijā, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF), ņemot vērā citu valstu iebildumus, protestējot pret Krievijā iepriekšējos gados pielietoto dopinga lietošanas sistēmu, nolēma planētas meistarsacīkstes pārcelt uz Kēnigszē.

Iepriekšējā sezonā Melbārža četrinieks izcīnīja skaistu uzvaru pasaules čempionātā, gūstot lielāko panākumu Latvijas bobslejam kopš valstiskās neatkarības atgūšanas. Savukārt Žaļims bija trešais Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem.

Pasaules kausa izcīņā bobslejā un skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi. Pašā sezonas noslēgumā gaidāmas arī pirmās oficiālās sacensības nākamo olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejā, Phjončhanas trasē.

Pievieno komentāru

Sports