Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Oskars Ķibermanis kopā ar Matīsu Mikni piektajā vietā pēc pasaules čempionāta pirmās dienas

Ar ļoti labu rezultātu 2020.gada Pasaules čempionātu (PČ) bobslejā divnieku ekipāžām sākusi šī brīža labākā Latvijas ekipāža - Oskars Ķibermanis un Matīss Miknis -, kura pēc pirmās dienas diviem braucieniem ir 5.vietā, bet ar ļoti labām izredzēm pakāpties augstāk. Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi ir 14.vietā, bet Ralfs Bērziņš ar Dāvi Spriņģi ieņem 16.vietu, vēsta Bobslejs.lv.

Pirmais brauciens

Latvija šogad PČ startē ar trīs komandām. Pirms sacensībām aktuāls bija jautājums - kura ir Latvijas otrā ekipāža - Bērziņa vai Melbārža. Pēc pirmā brauciena labāku rezultātu uzrādīja jaunākais no mūsu pilotiem - Ralfs Bērziņš, kurš kopā ar Dāvi Spriņģi ierindojās 15.vietā, veicot diezgan kļūdainu braucienu, ar ļoti daudz atsitieniem pret apmalēm visas trases garumā. Tikmēr Oskars Melbārdis ar Intaru Dambi, startā uzrādot 15.rezultātu, finišu sasniedza 17.vietā.

Pārliecinošs līderis pēc pirmā brauciena bija Frīdrihs, kurš par 0,49 sekundēm apsteidza Ķibermani, savukārt dažu simtdaļu attālumā aiz latviešiem sekoja uzreiz trīs Vācijas ekipāžas ar pilotiem Rihardu Elsneru, Niko Valteru un Johanesu Lohneru. Sestajā dalītajā vietā bija olimpiskais čempions Džastins Kripss un jaunais, talantīgais rumānis Mihai Tentea.

Kā pēc pirmā brauciena atzina Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis, šobrīd Ķibermanim no vāciešiem ir ļoti liels spiediens: "Frīdrihs un Valters šodien brauc ar pilnīgi citām slidām, tās pirms sacensībām uzlika un zināja, ka būs liels ātrums. Pārējie šobrīd var cīnīties tikai par otro vietu. Ķibermanim labs brauciens, bet arī viņam bija kļūdas. Visvairāk no mūsējiem kļūdījās Bērziņš, kurš jau trases augšdaļā, sākot no trešās virāžas, atsitās visur, kur vien bija iespējams - tā šo trasi nebrauc. Par Melbārdi runājot, šis čempionāts viņam ir vairāk kā garšas atgūšana pirms nākamās un aiznākamās sezonas, bet es, protams, ceru, ka izdosies pakāpties augstāk," tā pēc pirmā brauciena teica Prūsis.

Otrais brauciens

Arī otrajā braucienā pārliecinoši labākais bija Frīdrihs, kurš pārējiem neatstāja nekādas cerības, tikai palielinot pārsvaru pār sekotājiem gandrīz līdz sekundei. Otrais brauciens vairs tik veiksmīgs nebija Ķibermaņa duetam, kuri braucienā uzrādīja 6.rezultātu, kas divu braucienu summā lika atkāpties uz 5.vietu, bet laika izteiksmē - tuvākie konkurenti ir tikai dažu simtdaļu attālumā, tāpēc otrās dienas sacensībās vēl ir lieliskas iespējas pacīnīties par medaļām.

Pēc diviem braucieniem pirmās četras vietas vāciešiem - Frīdrihs pirmais, pēc tam Valters, Lohners un Elsners. Sešinieku noslēdz rumāņa Tentea ekipāža.

Otrajā braucienā augsto 9.rezultātu uzrādīja Melbārža ekipāža, kura no 17.vietas pirmajā braucienā spēja pakāpties uz 14.vietu divu braucienu summā. Desmitnieks ir tikai sekundes desmitdaļas attālumā.

Bērziņam otrais mēģinājums padevās bez tik lielām kļūdām kā pirmajā braucienā, bet rezultātu uzlabot neizdevās - pēc pirmās dienas 16.vieta.

Trešais un ceturtais brauciens tiks aizvadīts svētdien. Trešais brauciens sāksies 15:30 pēc Latvijas laika, tiešraide LTV7. Tajā komandas startēs pēc pirmās dienas uzrādītajiem rezultātiem - sākot ar labāko rezultātu un beidzot ar sliktāko. Savukārt pēdējā, ceturtajā braucienā piedalīsies tikai 20 labākās ekipāžas, startējot pēc rezultātiem apgrieztā secībā - no 20.vietas līdz 1.vietai.

Pievieno komentāru

Sports