Oskars Ķibermanis ar Helviju Lūsi un Matīsu Mikni sastāvā Olimpiskajās spēlēs ierindojas desmitajā vietā

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā ekipāža svētdien ieņēma piekto vietu, bet Oskara Ķibermaņa pilotētais kvartets noslēdza labāko desmitnieku Phjončhanas olimpisko spēļu bobsleja četrinieku sacensībās, par čempionu kļūstot Vācijas pilotam Frančesko Frīdriham.

Melbārdim ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu līdz ar to neizdevās atkārtot pirms četriem gadiem gūto sasniegumu, kad Soču olimpiskajās spēlēs viņi bija otrie. Tiesa, pēc Aleksandra Zubkova ekipāžas diskvalifikācijas par dopinga lietošanu, latviešiem pienākas zelta medaļas, kuras gan oficiāli vēl nav pārdalītas, vēsta LETA.

Savukārt Ķibermanis, kura kamanas Phjončhanā iestūma Jānis Jansons, Helvijs Lūsis un Matīs Miknis, uzlaboja savu Soču rezultātu, jo pirms četriem gadiem viņš bija 14.vietā.

Par olimpiskajiem čempioniem kļuva vācieša Frīdriha pilotētais kvartets, kurā startēja arī stūmēji Sendijs Bauers, Martins Grotkops un Torstens Margiss. Frīdriham un Margisam šīs bija otrās Phjončhanas olimpisko spēļu zelta medaļas, jo abi uzvarēja arī divnieku sacensībās, pirmo vietu dalot ar kanādiešiem Džastinu Kripsu un Aleksandru Kopaču.

Viena kaluma medaļu komplekts divām ekipāžam tika arī četrinieku sacensībās, jo dalītu otro vietu un sudraba godalgas izcīnīja mājinieka Vona Jondžona un vācieša Niko Valtera pilotētie kvarteti, kuri Frīdriham zaudēja 0,53 sekundes. Četrinieku sacensībās šī bija otrā reize olimpisko spēļu vēsturē, kad uz goda pjedestāla viena pakāpiena kāpa uzreiz divi kvarteti, jo 1998.gadā Nagano tika pasniegti divi bronzas komplekti.

Uzreiz aiz goda pjedestāla palika svētdien lieliski braucošais šveicietis Riko Pēters, kurš no medaļām atpalika par 0,21 sekundi, kamēr vēl par sešām sekundes simtdaļām lēnāks bija Melbārdis ar komandu, kuri savukārt Frīdriham zaudēja 0,80 sekundes. Tikmēr Ķibermanis no olimpiskajiem čempioniem atpalika par 1,56 sekundēm.

Pievieno komentāru

Sports