"Olimpiskās dienas 2015" pasākumi notiks 348 norises vietās

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2015” šogad notiks 348 norises vietās visā Latvijā, kas kopā plāno pulcēt jau ap 100 000 dalībnieku. “Olimpiskā diena 2015” šogad notiks 25.septembrī un pasākuma devīze ir “Nebrīnies. Piedalies!”, informē Mārtiņš Mālmeisters, LOK preses sekretārs.

Pagājušā gada rudenī “Olimpiskā diena 2014” vienkopus pulcēja un rīta vingrošanā piedalījās ap 95 tūkstošiem skolēnu 168 norises vietās visā Latvijā. Ņemot vērā, ka norises vietu skaits ir pieaudzis, pieaudzis arī šī gada “Olimpiskās dienas 2015” dalībnieku skaits un jau tagad ir sasniegts jauns pieteikto dalībnieku skaita rekords.

“Latvijā populārākā sporta spēle neapšaubāmi ir basketbols”, akcentē LOK ģenerālsekretārs un Olimpiskais vicečempions Žoržs Tikmers. “Gandrīz gadsimtu esam bijuši liecinieki skaistām un vērtīgām uzvarām, piedzīvojuši neaizmirstamas emocijas, bet galvenais – lepnumu par Latvijas vārdu. Latvijas izcilākie basketbolisti kļuvuši par pasaules basketbola leģendām, un viņu veikums uz visiem laikiem ierakstīts Latvijas basketbola vēstures zelta lappusēs. Tam pamatā ir tradīcijām bagāta treneru skola un jauno sportistu smagais darbs treniņos.”

Tāpat LOK ir publicējusi “Olimpiskās dienas 2015” mācību video materiālu, kuru ir nepieciešams izmantot, lai varētu apgūt rīta vingrošanas kompleksu. Video materiāls ir pieejams LOK mājaslapā internetā olimpiade.lv vai LOK oficiālajā youtube.com kontā.

Šogad “Olimpiskās dienas 2015” devīze Latvijā ir “Nebrīnies. Piedalies!” un tā ir veltīta Olimpiskā sporta veida – basketbola popularizēšanai.

Vienlaicīgi visās Latvijas “Olimpiskās dienas 2015” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar basketbola un tā spēles noteikumiem, piedalīsies stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī zīmējumu un domrakstu konkursos izveidos un fotogrāfijās iemūžinās iespaidus par tēmu “Basketbols ir mana spēle!”.

Papildus vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2015” norises vietās izstrādās individuālo pasākuma programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas.

“Olimpiskās dienas 2015” pasākumi būs bez maksas, visiem dalībniekiem tiks pasniegti SOK 2015.gada sertifikāti, bet labākajām komandām - speciālbalvas. Viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK kausu.

“Olimpiskās dienas 2015” pasākumu atbalsta LOK ģenerālsponsori – SIA „Latvijas Mobilais Telefons” un AS „Latvijas Valsts meži”; LOK sponsori – AS „Swedbank” un AS „Latvijas Gāze”; LOK partneri SIA “LDz Cargo”, SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”, kā arī informatīvie atbalstītāji žurnāls “Sports”, televīzijas kanāls “LNT” un radiostacija “Star FM”.

Zināšanai:
Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai cilvēkos vairotu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
LOK “Olimpisko dienu” rīko Olimpiskās kustības popularizēšanas nolūkā, apliecinot savu atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un godīgas spēles principiem sportā.
Ar katru gadu minētie sporta svētki kļūst populārāki. Sākotnēji LOK tos organizēja kā “Olimpisko skrējēju dienu” Rīgā. 2003.gadā skrējieni tika organizēti arī Olimpiskajos sporta centros ārpus Rīgas, bet 2008.gadā tie pārauga plašākā pasākumā – “Olimpiskajā dienā”, kurā paralēli sporta aktivitātēm ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus.
“Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.

Pievieno komentāru

Sports