Olimpiskā lāpa nonākusi Sočos

Gaidāmo Soču Ziemas olimpisko spēļu lāpa trešdien pirmo reizi tika atrādīta rīkotāju pilsētā, kur tā noslēdz garo olimpiskās stafetes ceļu.

Olimpisko spēļu lāpa tika iedegta pagājušā gada 29.septembrī. Nākamās septiņas dienas tā ceļoja pa Grieķiju, bet 7.oktobrī sāka ceļojumu pa visu plašo Krieviju, kura laikā pirmoreiz bija Ziemeļpolā un arī atklātā kosmosā.

Trešdien lāpa divas dienas pirms atklāšanas ceremonijas nonākusi Sočos, kur izrādīta pilsētas iedzīvotājiem un viesiem. Tās pirmā ierašanās atklāšanas stadionā būs piektdien, kad tiks iedegta atklāšanas uguns.

Stadions, kurā notiks atklāšana, atrodas 40 kilometrus no pilsētas centra. Šajās dienās lāpa ceļos pa pilsētu un tās apkārtni, nokļūstot gan vilcienos, gan uz laivām. Vieni no pēdējiem lāpas stafetes dalībniekiem būs Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs un leģendārā krievu kārtslēcēja Jeļena Isinbajeva.

Ziemas olimpiskās spēles Sočos būs lielākais pasākums Krievijā kopš Padomju Savienības sabrukšanas. Tās norisināsies no 7. līdz 23.februārim.

Pievieno komentāru

Sports