Noslēdzies "Superkausa FOX Lielās balvas" fināls

Sākot no Zirām, turpinot Aizputē, Kuldīgā, Dobelē un Saldū, 6.septembrī Lažā noslēdzies iespējams šī gada skandalozākais un azartiskākais motokrosa seriāls - “Superkauss FOX Lielā balva”. Šis fināla posms bija īpašs ne tikai ar izšķirošajiem sniegumiem, lai nokļūtu kopvērtējuma olimpiskajā pieciniekā, bet arī ar lielākajām dubļu cīņām, kādas “Superkauss” šogad bija pieredzējis.

 “Esmu bijusi uz visiem Superkausa posmiem Kurzemē un nenožēloju nevienu svētdienu, ko pavadīju motociklu rūkoņas pavadībā. Šīs dienas lielie dubļi trasē bija kā jauns pārbaudījums sportistiem. Šim posmam tik tiešām piestāvēja fināla tituls - šādu azartu un atšķirību no iepriekšējiem posmiem bija dubults prieks vērot,” stāsta kāda “Superkauss FOX Lielās balvas” aktīva līdzjutēja.

Šoreiz tik tiešām cīņa klasēs bija raibu raibā - 65cc klases kopvērtējuma līderis Emīls Bišofs no “F.F.F. Racing” lielo dubļu dēļ vairākas reizes krita un cīņu par 6.posma līdera titulu atstāja citu sportistu ziņā.

Jāpiemin, ka šajā posmā sacīkste par pirmajām trīs vietām bija ļoti spraiga. Latvijas solo klašu nākotnes cerības Rainers Žuks (3.vieta), Kristers Drevinskis no “Motokurzeme” motokluba (2.vieta) un Krists Janiselis (1.vieta) saviem konkurentiem neļāva ievilkt elpu un atlaist gāzes rokturi ne mirkli. Sestajā posmā 65cc klases braucēji var lepoties arī ar “Superstarta” sportistu - par diviem uzvarētiem startiem šoreiz “Fagor” putekļusūcēju uz mājām veda Rainers Žuks.

Dažādība “Superkausā” arī Mini MX klasē - sezonas līderis Krists Mickēvičs no “Rockstar Moto-x” moto kluba jau pirmajā braucienā saskārās ar motocikla sajūga problēmām un pārtrauca dalību sacīkstēs. Lai gan seriāla kopvērtējumā līdera pozīcijas Kristam netika apdraudētas, uz goda pjedestāla kāpa tādi braucēji kā Oļegs Jurenko no “Rodeo MX Racing Team” (3.vieta), Ints Birze no “F.F.F. Racing” (2.vieta) un Lauris Kļaviņš no “Motokurzeme” (1.vieta). Jāatzīst, ka tāda dubļu deva, kādu šodien pieredzēja “Superkausa” sportisti, bija īpašs izaicinājums abām iepriekš pieminētajām mazajām klasēm - bieži vien varēja vērot skatus, kā braucējs ar mocīti rokās augšup pa kalnu devās kājām.

Īpaša diena arī MX13+ un MX30+ braucējiem, kad abas klases izmēģināja spēkus braucot kopā - šoreiz jau iepriekš izslavētie MX13+ un MX30+ A un B fināli. Cīnoties par iespēju piedalīties A fināla sacīkstēs, MX13+ klases līdera pozīcijās izvirzījās Gundars Gaušis no “Saldus motokluba”, aiz sevis atstājot “MX4 Dobele” braucēju Raivi Eikmani (2.vieta) un “Motokurzeme” braucēju Kristapu Bajāru (3.vieta). Tieši tāds pats trijnieks saglabājās arī sestā posma kopvērtējumā. Smaga cīņa ar dubļiem piemeklēja vienu no “Superkausa” MX13+ klases līderiem Rihardu Dūči no “Motokurzeme” - jau no kvalifikācijas Rihardu piemeklēja ne viena vien ķibele. Arī MX13+ klasē izcīnīts “Superstarts” - “Fagor” firmas putekļusūcējs šī posma laureātam Gundaram Gaušim (“Saldus motoklubs”).

MX30+ klases līderu maiņa arī bija acīmredzama - pirmo braucienu startu līderis Mārtiņš Freibergs no “F.F.F. Racing” A fināla startā piedzīvoja neveiksmi un kopvērtējumā palika tikai sestais. Arī citi MX30+ talantīgie braucēji A finālu sagaidīja ar neveiksmēm - viens no sezonas līderiem Artis Egle pirmo A fināla braucienu uzsāka kā pēdējais, tomēr kopvērtējumā sportistam izdevās pakāpties uz septīto vietu.

Kopvērtējumā pirmo trijnieku pārstāvēja Gvido Judeiks no “SD Moto” (3.vieta), Kaspars Zuicēns no “Max Moto” (2.vieta), bet godpilno pirmo vietu šoreiz izcīnīja “Rodeo MX Racing Team” kluba braucējs Ainars Soks. MX13+ un MX30+ klasēm sestajā posmā veiksme FOX loterijā - mazo FOX somu savā īpašumā ieguva MX13+ klases braucējs Valdis Seratinskis (“Rockstar Moto-x”), savukārt FOX motokrosa tērpu savā īpašumā ieguva MX30+ klases braucējs Ilvars Auseklis (“Rockstar Moto-x”).

Krāsaini braucieni nebija izņēmums arī profesionālajā MX Pro klasē. Kā jau ierasts līderis visu braucienu summā, kā arī visa seriāla kopvērtējuma līderis - Lauris Freibergs no “F.F.F. Racing”. Uz jautājumu, kā bija apvienot organizatora darbu ar dalību sacensībās Lauris Freibergs stāsta: “Sākums bija ļoti smags - it sevišķi Aizputes un Kuldīgas posmā, kur papildus vēl laistīju trasi. Domāju, ka nākamajam gadam ir uzkrāta pieredze, lai būtu vieglāk, kaut gan - kas zina - nākamajā gadā darbu būs vēl vairāk.” Sestajā posmā cīņa par atlikušajām titulētajām vietām neparedzama un spraiga - tā kā trešajā braucienā Lauris Freibergs krita starta līkumā, iespēja izrauties līderos bija pieredzes bagātajam Leonam Kozlovskim no “SD Moto”. Leonam pirmo pozīcjiu izdevās ne tikai izcīnīt startā, bet arī noturēt līdz pat trešā brauciena beigām. Kritieniem bagāta diena arī Latvijas junioru talantam Dāvim Ivanovam no “Rodeo MX Racing Team”, kurš šoreiz Lažā kopvērtējumā trešais. Dāvis savu profesionalitāti pierādīja, izcīnot goda pjedestāla pakāpienu, sākot cīņu dažos braucienos pat no pēdējās vietas.

Neveiksme šoreiz vēl vienam Latvijas junioru pārstāvim Nikam Apfelbaumam no “Motokurzeme”, kuram dramatiskajā trešajā braucienā apstājās motocikls motora defekta dēļ. MX Pro klases godpilnajā trijniekā paguva iespraukties arī kaimiņu braucējs “Motokurzeme” kluba pārstāvis Juss Laansoo - sestajā posmā Jusim godpilnā otrā vieta. Patīkamu pārsteigumu organizatoriem sagādāja “Superkausa” vecākais un arī pieredzējušākais braucējs Agris Čuka, kurš par kvalitatīvām un labi noorganizētām Latvijas motokrosa sacīkstēm pateicās “Superkausa” organizatoriem Kasparam Cveiģelim un Laurim Freibergam, kā arī sacīkšu komentētājam Ērikam Fogelim. Vēl kādu pārsteigumu sagādāja firma “Fagor”, kura Laurim Freibergam par “Superstarta” izcīņu putekļusūcēja vietā uzdāvināja veļas mašīnu - par lielisku un profesionālu sniegumu gan trasē, gan sacensību organizēšanā.

Arī Kvadri 14+ klases braucējiem cīņa ar dubļiem nebija viegla - šajās sacīkstēs sezonas līderis Edgars Meņģelis nespēja nosargāt līdera titulu, atstājot to “F.F.F. Racing” komandas sportista Kārļa Meldrāja rokās. Pats Edgars no “Rodeo MX Racing Team” tehnisku ķibeļu dēļ šoreiz otrajā vietā, aiz sevis atstājot savu komandas biedru Kristapu Smiltnieku. Jāatzīst, ka sestajā posmā nepiedalījās tik daudz kvadraciklu klases braucēju kā līdz šim, tomēr tas neliek apšaubīt faktu, ka labākie bija gana drosmīgi, lai stātos pretī arī cīņai ar dubļu kalniem.

Kvadri Pro klasē ne tik veiksmīga diena vecākajam brālim Menģelim no “Rodeo MX Racing Team”, kurš kopvērtējumā palika devītais - otrajā braucienā Edgaram nolūzt izpūtējs un trešo braucienu nākas braukt ar citu kvadraciklu. Šoreiz kopvērtējums dažādībai - savu stabilitāti un meistarību pierādīja “Motokurzeme” kluba braucējs Agris Neija, otro vietu izcīnīja Rodeo MX Racing team kluba braucējs Kristaps Meņģelis, trijnieku noslēdzot Mikus Neško no Saldus motokluba. Par iespaidīgiem kritieniem parūpējās kvadraciklu klases pionieris Latvijā Jānis Kirilko, kurš šodien ar savu dēlu Rinaldu ieguva “Superkausa Gada dinastijas” titulu.

Komandu kopvērtējums kā ierasts ar “Rodeo MX Racing Team”, “F.F.F. Racing” un “Motokurzeme” motoklubiem uz pjedestāla. Sestajā posmā tikai mainītām pozīcijām - “Rodeo MX Racing Team” trešie, “F.F.F. racing” - otrie, bet kā labākie šajā posmā sevi pierādījuši “Motokurzeme” kluba braucēji.

Sestais posms nebija izņēmums arī sacīkstēm līdzjutēju starpā - Motokrosa frīstaila šova apmeklējumu dāmu konkurencē jau otro reizi ieguva Signe Langenfelde, savukārt vīru starpā - Dzintars Semenkovs.
 “Jāatzīst, ka tagad, atskatoties uz visu kopumā, pirmās sajūtas ir fantastiskas. No necerētā ir izveidots kvalitatīvs seriāls Latvijas motokrosā. Protams, vēl ir daudz darāmā, jo nākošgad sacensības plānojam vēl kvalitatīvākas un veiksmīgākas. Liels paldies jāsaka “Superkausa” līdzjutējiem, kurus trases malā varēja vērot tik kuplā skaitā - nezaudējiet entuziasmu un turpiniet sekot “Superkausa” sacensībām arī nākamgad, jo, ticiet man - tās būs vēl baudāmākas nekā līdz šim,” garantē “Superkausa” sacensību direktors un arī MX Pro klases līderis Lauris Freibergs.

Runājot ar Ērika Fogeļa vārdiem: “Karalis Superkauss 2009 ir beidzies, lai dzīvo karalis Superkauss 2010!” Uz tikšanos 2010.gada motosporta sezonā.

Kopvērtējums 6.posmā Lažā:

65cc
1. Krists Janiselis
2. Kristers Drevinskis (“Motokurzeme”)
3. Rainers Žuks
4. Ralfs Guļevskis (“VV Moto Racing Team”)
5. Arnolds Sniķers (“MX4 Dobele”)

Mini MX
1. Lauris Kļaviņš (“Motokurzeme”)
2. Ints Birze (“F.F.F. Racing”)
3. Oļegs Jurenko (“Rodeo MX Racing Team”)
4. Krišjānis Reinis Augulis (“MX4 Dobele”)
5. Dagnis Raģis (“Motokurzeme”)

MX13+

1. Gundars Gaušis (“Saldus motoklubs”)
2. Raivis Eikmanis (“MX4 Dobele”)
3. Kristaps Bajārs (“Motokurzeme”)
4. Oskars Bērziņš (MX4 Dobele”)
5. Jurģis Žukas (“Saldus motoklubs”)

MX30+

1. Ainars Soks (“Rodeo MX Racing Team”)
2. Kaspars Zuicēns (“Max Moto”)
3. Gvido Judeiks (“SD Moto”)
4. Jānis Dzenis (“Rockstar Moto-X”)
5. Aigars Jonass (“F.F.F. Racing”)

MX Pro
1. Lauris Freibergs (“F.F.F. Racing”)
2. Juss Laansoo (“Motokurzeme”)
3. Dāvis Ivanovs (Rodeo MX Racing Team”)
4. Leons Kozlovskis (“SD Moto”)
5. Mārtiņš Aleksandrovičs (“Rockstar Moto-X”)

Kvadri 14+
1. Kārlis Meldrājs (“F.F.F. Racing”)
2. Edgars Meņģelis (“Rodeo MX Racing Team”)
3. Kristaps Smiltnieks (“Rodeo MX Racing Team”)
4. Gints Lūsis (“Motokurzeme”)
5. Armands Kārklelis

Kvadri Pro
1.Agris Neija (Motokurzeme)
2. Kristaps Meņģelis (Rodeo MX Racing team)
3. Mikus Neško (Saldus motoklubs)
4. Artis Rasmanis (F.F.F Racing)
5. Raiminds Baltgalvis (Rodeo MX Racing team)

Pievieno komentāru

Sports