Noslēdzies Eiropas Senioru Promo čempionāts basketbolā

Aizvadītajā nedēļā, no 21. līdz 27. jūnijam, Liepājas Olimpiskajā centrā norisinājās Eiropas senioru basketbola asociācijas (ESBA) organizētais Promo čempionāts, kurā sudraba medaļas izcīnīja abas Liepājas komandas gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē.
ESBA Promo čempionātā kopumā piedalījās 18 komandas astoņās vecuma grupās no Latvijas, Lietuvas, Krievijas un Polijas. Vīriešiem spēles notika sešās vecuma grupās, bet sievietēm mači norisinājās divās grupās, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Vīru grupā virs 40 gadu vecumam startēja arī Liepājas vienība “Kraukļi”, kas trīs komandu konkurencē izcīnīja 2.vietu, bet par čempioniem kļuva Lietuvas vienība Mažeiķu "Impeka".

Tikmēr otrā mājinieku komanda startēja dāmu konkurencē vecumā virs 40 gadiem un arī šoreiz laukuma saimnieki tika pie sudraba medaļām, izšķirošajā mačā piekāpjoties Viļņas komandai “Svaja” ar rezultātu 47:65. Savukārt 35+ grupā sievietēm uzvarēja Krievijas pārstāves no Sanktpēterburgas “NWABL” vienība.

Tāpat turnīra laikā notika dažādas citas sportiskās aktivitātes. Tā svētdien risinājās Zvaigžņu spēle, kurā čempionāta simboliskā izlase (komandu vadītāji un Liepājas pilsētas amatpersonas) ar 45:51 piekāpās Lietuvas zvaigžņu komandai ar 1964.gadā dzimušajiem spēlētājiem. Uz rezervistu soliņa bija arī leģendārie Arvīds Sabonis un Šarūns Marčuļons, kuri gan laukumā neizgāja.

Šīs spēles pārtraukumā notika trīspunktu metienu konkurss, kurā neviens no latviešiem neuzvarēja, bet pirmdien komanda "Rīga" dāmu konkurencē izcīnīja otro vietu 3x3 turnīrā.