Noskaidroti jaunie čempioni "Priekules Kausā" šautriņu mešanā 3

Ar spraigām cīņām divu dienu garumā 7. un 8. septembrī Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē norisinājās gada lielākās šautriņu mešanas sacensības Priekulē – „Priekules Kauss 2013”, kuras tika iekļautas arī Latvijas un Baltijas reitinga sacensību kalendārā, tādējādi Priekulē sapulcējot daļu labāko Baltijas šautriņu metēju. Kopumā turnīra laikā uz starta izgāja 55 dalībnieki no Latvijas un  Lietuvas.

7. septembris – individuālās sacensības

Individuāli jauniešu konkurencē par uzvarētāju kļuva perspektīvais lietuvietis Rokas Aniulis, kurš finālā ar rezultātu 3:0 pārspēja Korneliju Lušaiti. Dāmu konkurencē savu otro uzvaru Priekulē izcīnīja „Smiltenes Darts Kluba” pārstāve un patreizējā Latvijas čempione Zeltīte Strade, kura finālā ar 5:3 pārspēja vaiņodnieci Irēnu Bauzi. 3. vietu izcīnīja vēl viena šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāve Kristīne Bauze, kā arī Areta Kovaļevska no SK „Bauskas Darts”. Tāpat no ŠMK „Priekule” pārstāvēm 9. vietu ieguva priekulniece Laima Upeniece un liepājniece Laura Bruzgule. Kungu konkurencē jau sesto reizi nepārspēts palika Arūnas Čiplys no Mažeiķu Darts SK, kurš finālā ar rezultātu 5:4 uzveica Dariusu Labanausku no „Smiginis LT” kluba, savukārt 3. Vietu izcīnīja priekulnieks Madars Razma un talsenieks Nauris Gleglu. Vēl no ŠMK „Priekule” pārstāvjiem augsto 5. vietu ieņēma vaiņodnieks Kristaps Mickus un priekulnieks Aigars Strēlis, 9. vietu ieņēma vaiņodnieks Jānis Birznieks, savukārt 17. vietā sacensības noslēdza priekulnieks Armands Strelēvičs, vaiņodnieks Artūrs Bauze, kapsēdnieks Romans Barkus un liepājnieks Ēriks Gertners. Tāpat jāizceļ liepājnieka Andra Niedrīša izkļūšana no grupas, kuram šīs bija tikai pirmās sacensības šautriņu mešanā. Diemžēl no grupas neizkļuva un 25. vietā sacensības noslēdza priekulnieks Jānis Kaucis, vaiņodnieks Kaspars Saulītis un kalētnieks Andris Ziemelis, kurš uzvarēja kungu gandarījuma turnīrā. Dāmām gandarījuma turnīrā nepārspēta palika lietuviete Renata Vaikutiene.

8. septembris – pāru sacensības
Dāmu konkurencē jau ceturto gadu pēc kārtas par čempionēm kļuva vaiņodnieces Irēna Bauze un Kristīne Bauze, kuras finālā ar rezultātu 5:0 pārspēja Korneliju Lušaiti un Vitu Orlovieni no Lietuvas, savukārt 3. vietu turnīrā izcīnīja Ieva Brikmane – Buklovska un Sandija Andersone no ŠMSK „Asās Adatas” un Renata Vaikutiene un Sandra Rimkevičiūte no Jonavas „Strele”. 5. vietu dāmām izcīnīja priekulniece Laima Upeniece ar liepājnieci Lauru Bruzguli, savukārt 7. vietā sacensības noslēdza Lilija Jonkusa un Daina Damberga no Kazdangas.
Kungu konkurencē triumfēja Cēsu Darts Kluba „50” šautriņu metējs Nauris Gleglu un priekulnieks Madars Razma, kuri spraigā finālā ar rezultātu 5:4 pārspēja Dariusu Labanausku un Roku Aniuli no Lietuvas. Augsto 3. vietu kungiem izcīnīja priekulnieks Aigars Strēlis ar vaiņodnieku Kristapu Mickusu un Rūdolfs Mežeckis no Zaķumuižas ar rīdzinieku Žani Buklovski. Vēl no ŠMK „Priekule” pārstāvjiem 5. vietu izcīnīja Lauris Anškēvics ar Armandu Strelēviču,  Arvis Kuncītis ar Jāni Kauci un Jānis Birznieks ar Andri Ziemeli, savukārt 9. vietu ieņēma Artūrs Bauze ar Artūru Auderu un Ēriks Gertners ar SK „Izaicinājums” pārstāvi Jāni Daukšu.
Atgādinām, ka „Priekules Kauss 2013” tika organizēts, sadarbojoties Priekules novada domei, šautriņu mešanas klubam „Priekule” un Latvijas Darts Organizācijai. Sacensību noslēgumā Sandija Andersone, Darius Labanauskas un Rokas Aniulis tika apbalvoti arī ar turnīra atbalstītāja  SIA „Kalme 4” piemiņas balvām par labākajiem sasniegumiem statistikas rādītājos. Paldies arī Viļņas kluba „Legionas” pārstāvim Erikam Mačiūnam par piemiņas balvām sacensību uzvarētājiem.

Sacensību organizatori saka lielu paldies arī visiem sacensību dalībniekiem, kuri šogad bija ieradušies no deviņiem Latvijas klubiem – ŠMK „Asās Adatas”, SK „Bauskas Darts”, Cēsu Darts Kluba „50”, SK „Izaicinājums”, BDK „Lūsis”, ŠMK „Priekule”, SK „Skille”, Smiltenes Darts Kluba un Vecumnieku Darts Kluba, kā arī pieciem Lietuvas klubiem – Šauļu „Auksine Strele”, Jonavas „Strele”, Viļņas „Legionas”, Mažeiķu Darts SK un „Smiginis LT”! Uz tikšanos nākamajā sezonā!

Nākamās sacensības šautriņu metējiem ir paredzētas jau nākamās nedēļas nogalē, kad Lietuvas pilsētā Traķos norisināsies 2013. gada Baltijas Kauss, kurš arī šogad ir iekļauts WDF pasaules reitinga turnīru kalendārā un čempioni tiks noskaidroti ne vien individuāli un pāros, bet arī komandu vērtējumā.

Visus turnīra rezultātus var aplūkot šautriņu mešanas kluba „Priekule” mājas lapā – www.smkpriekule.lv.