Noskaidro Aizputes novada čempionus peldēšanā

Veiksmīgi aizvadīts Aizputes novada pirmais čempionāts peldēšanā atklātā ūdenī, kurā čempionus noskaidroja dažādās vecuma grupās un distancēs.

Sacensības tika sarīkotas pēc Artūra Šildera un Aizputes jauniešu iniciatīvas Aizputes peldētavā. Mazākie sacentās 25 metru distancē, jaunieši un pieaugušie peldēja 100 un 400 metru distancēs, stāsta Aizputes novada sporta centra “Lejaskurzeme” direktors Indulis Laškovs.

Zēniem līdz 12 gadu vecumam 25 metru peldējumā uzvarēja Gustavs Gruškevičs no Dubeņiem. Viņš distancē pavadīja 36,10 sekundes, aiz sevis atstājot aizputniekus Maiku Jāni Piļecki, Miku Jāni Šternu un Markusu Šulcu.

Jaunietēm no 12 līdz 18 gadu vecumam piedalījās tikai Dunalkas peldētāja Ance Flakse. Viņa 100 metrus nopeldēja vienā minūtē un 51 sekundē. Ar jauniešiem bija tikai viens dalībnieks – Dubeņu peldētājs Georgs Gruškevičs. Viņš distanci pieveica vienā minūtē un 27 sekundēs.

Sievietēm 100 metru distancē par novada čempioni kļuva Dubeņu peldētāja Una Niedre, peldējumu veicot divās minūtēs un 25 sekundēs. Otro vietu ieguva Alla Radžabova, bet trešā bija Daiga Rūtiņa (abas no Aizputes). Vīriem 100 metru distancē ar rezultātu viena minūte un 36,66 sekundes uzvarēja pazīstamais ziemas peldētājs Juris Andžāns (Aizpute). Otrais bija Arvis Valkovskis (Ķikuri), bet trešais 15 dalībnieku konkurencē palika aizputnieks Kalvis Cīpols.

Sievietēm 400 metru distancē aizputniece Sarmīte Cinovska bija ātrāka par D. Rūtiņu, distancē pavadot desmit minūtes un 52,06 sekundes. Vīriem uzvarēja G. Gruškevičs ar rezultātu septiņas minūtes un 29,22 sekundes. Otrais bija J. Andžāns, bet trešais – A. Valkovskis.

“Sacensības izdevās! Dalībnieku bija pietiekami, lai saprastu, kā šāda veida sacensības notiek. Pats vasarā atklātā ūdenī sacensībās peldēju pirmo reizi. Parasti tikai ziemā vai baseinā, Bija sava specifika. Jo taisnāk peldēsi, jo labāks rezultāts. Nevarēja cilpot,” stāsta J. Andžāns.