Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Neilgi pirms lēmuma pieņemšanas klubi "Skonto" un "Liepāja" optimistiski noskaņoti par savu dalību Eirokausos

Lai gan pastāv bažas par Latvijas futbola klubu Rīgas "Skonto" un "Liepāja" iespējamo nepielaišanu pie dalības UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā, abu komandu pārstāvji ir optimistiski noskaņoti pirms piektdien gaidāmā Latvijas Futbola federācijas (LFF) lēmuma.

Piektdien gaidāma LFF Licencēšanas komisijas sēde, kurā tiks lemts par pašmāju komandu piedalīšanos Eirokausu turnīros. Ir skaidrs, ka pašreizējie valsts čempioni "Ventspils" piedalīsies UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā, kamēr neskaidra ir vicečempiones "Skonto" dalība UEFA Eiropas līgas kvalifikācijā.

Nav noslēpums, ka "Skonto" klubu jau ilgu laiku vajā finansiālas problēmas, turklāt pret šo klubu ir ierosināts tiesiskās aizsardzības process (TAP). Tiesa, Eiropas Futbola federāciju asociācija (UEFA) nosaka, ka Eirokausos nedrīkst piedalīties klubs, kam ierosināts TAP. Ja LFF Licencēšanas komisija lems par "Skonto" nepiedalīšanos Eirokausos, tā vietu varētu ieņemt pagājušās sezonas sestās vietas īpašniece Jūrmalas "Spartaks", jo piekto vietu izcīnījušajai Daugavpils "Daugavai" netika apstiprināta licence dalībai šīs sezonas Latvijas čempionātā.

"Uzskatu, ka pēdējā pusgada laikā esam izdarījuši visu iespējamo, lai "Skonto" varētu piedalīties Eirokausos. Mūsu situācija nebija vienkārša. Joprojām ir problēmas, taču tās ir risināmas. Pa šo laiku ir sakārtotas vairākas lietas, turklāt mums ir arī TAP, kas nozīmē, ka tiesa akceptēs mūsu izstrādāto plānu, lai varētu piedalīties Eirokausos," aģentūrai LETA pauda "Skonto" valdes loceklis Kārlis Villerušs. "Lai to varētu darīt, ir jāatbilst trīs punktiem - klubam nedrīkst būt nodokļu parādi, nenokārtotas saistības pret spēlētājiem, kā arī citiem futbola sabiedrības locekļiem, piemēram, klubiem."

Villerušs atklāja, ka visos šajos jautājumos dokumenti esot sakārtoti, kamēr ar spēlētājiem ir panāktas savstarpējās vienošanās, ka saistības laika gaitā ar viņiem tiks dzēstas.

"Tāpat mums ir Valsts ieņēmuma dienesta (VID) dokumenti, kas apliecina, ka mums nav kārtējo nodokļu parādu, bet iepriekšējo saistību apmaksas plāns ir stingri jāpilda. Ja tas netiks darīts, sekas būs bargas," izteicās Villerušs, kuram gan neesot informācijas, ka klubs, kam ierosināts TAP, nedrīkst piedalīties Eirokausos. "Jā, klubam nedrīkst būt maksātnespēja, taču esam saņēmuši no UEFA pieprasījumu, kurā mums detalizēti jāizklāsta visa nepieciešamā informācija."

"TAP plāns ir sagatavots un reāli izpildāms. Tas paredz, ka kreditoru maksājumiem mums katru mēnesi jānovirza vismaz 5000 eiro, kas nav astronomiska summa," uzskata Villerušs.

Tāpat Villerušam pastāv pretējs uzskats, ka klubs nedrīkst piedalīties Eirokausos pat 12 mēnešus pēc TAP beigām. Līdz ar to, iespējams, ir apdraudēta "Skonto" dalība Eirokausos arī nākamajā sezonā.

"Skonto" valdes loceklis uzsvēra, ka optimistiski raugās uz piektdienas lēmumu un klubam vajadzētu saņemt atļauju dalībai Eirokausos.

""Skonto" un "Ventspils" klubiem ir liela pieredze šajos turnīros un tie var pretendēt uz kaut ko vairāk par pirmās kārtas pārvarēšanu. Tas uzreiz celtu valsts pozīcijas UEFA reitingā," piebilda Villerušs.

Tāpat UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas turnīrā gatavojas piedalīties pagājušās sezonas Latvijas bronzas medaļniece "Jelgava", bet apdraudēta ir ceturtās vietas ieguvējas "Liepājas" dalība šajās sacensībās, jo šis klubs pārņēma savulaik izjukušo "Liepājas metalurgu" ar visām tā parādsaistībām. Izskanēja informācija, ka liepājniekiem vēl joprojām nav izdevies atrisināt visas priekšgājēja nedienas, kas tam var liegt piedalīties Eirokausos.

"No kluba puses viss ir nokārtots un izdarīts - "Liepājai" nav nekādu parādsaistību. Ceram uz labvēlīgu LFF Licencēšanas komisijas lēmumu. Ja nevarēsim piedalīties Eirokausos, tas klubam būs liels šoks, jo komandu esam veidojuši ar mērķi piedalīties šajās sacensībās," aģentūrai LETA pauda "Liepājas" prezidents Māris Verpakovskis, kurš piebilda, ka piektdienas nelabvēlīga lēmuma gadījumā klubs iesniegs apelāciju.

Liepājas komandas gadījumā joprojām neskaidrības rada fakts, ka Eirokausos drīkst piedalīties tikai klubi, kuri vismaz trīs gadus ir UEFA biedri, tomēr kā "Liepājas metalurga" saistību un parādu pārņēmējai pret to varētu izdarīt izņēmumu.

Ja "Liepāja" netiks pie iespējas piedalīties Eirokausos, pie tādas var tikt pagājušās sezonas astotās vietas īpašniece "Daugavpils", jo arī septītajā vietā finišējusī Rīgas "Daugava" netika pie licences dalībai Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionātā.


Pievieno komentāru

Sports