Neilands un Flaksis Jūtas daudzdienu velobraucienu noslēdz ārpus kopvērtējuma labāko piecdesmitnieka

Latvijas riteņbraucēji Krists Neilands un Andžs Flaksis svētdien noslēdza Jūtas daudzdienu velobraucienu (UCI kat.2.HC), sacensību kopvērtējumā ieņemot vietas ārpus labāko piecdesmitnieka.

Noslēdzošajā - septītajā - etapā svētdien riteņbraucējiem bija jāveic aptuveni 125 kilometrus gara distance, par kuras uzvarētāju kļuva austrālietis Lehlens Mortons no "Jelly Belly p/b Maxxis" komandas. Viņš finišu sasniedza pēc trim stundām, astoņām minūtēm un septiņām sekundēm, raksta LETA.

Tikmēr Neilands no "Axeon Hagens Berman" komandas bija 46.vietā, bet viņam uzreiz sekoja "Holowesko-Citadel" vienību pārstāvošais Flaksis. Abi sportisti no uzvarētāja atpalika par 17 minūtēm un 42 sekundēm.

Kopvērtējumā par uzvarētāju pēc septiņiem aizvadītiem posmiem kļuva Mortons, kamēr labākais no latviešiem 57.vietā bija Neilands - viņš no austrālieša atpalika par vienu stundu, sešām minūtēm un 48 sekundēm. Savukārt Flaksis bija 64.pozīcijā.

Savukārt jauno braucēju konkurencē Neilands kopvērtējumā ieņēma 11.vietu.

Velobrauciens, kurā liela daļa posmu tiek veikti pa augstkalni, norisinājās 12.reizi. Dalībnieku vidū šī gada sacensībās bija četru pasaules tūres komandu braucēji, kuri pārstāv BMC, IAM, "Trek - Segafredo" un "Cannondale-Drapac" vienības. Tāpat startēja arī virkne profesionālo kontinentālo un kontinentālo komandu sportisti.

Neilands jūnija beigās kļuva par Latvijas U-23 čempionu individuālajā braucienā, bet elites grupas braucienā viņš ieņēma piekto vietu.

Vēl šosezon šobrīd 21 gadu vecais Neilands ieņēma 40.vietu prestižajā Kalifornijas daudzdienu velobraucienā, kā arī bija piektais Karpatu daudzdienu velobraucienā U-23 sportistiem un piektais Nāciju kausa posmā Beļģijā, kurā arī startēja U-23 vecuma sportisti.