Neilands un Flaksis Jūtas daudzdienu velobrauciena priekšpēdējā posmā finišē līdzās aiz pirmā piecdesmitnieka

Latvijas riteņbraucēji Krists Neilands un Andžs Flaksis sestdien finišēja līdzās Jūtas daudzdienu velobrauciena (UCI kat.2.HC) sestajā posmā, ierindojoties attiecīgi 52. un 53.vietā.

Par 183 kilometrus garā posma uzvarētāju kļuva mājinieks Endrū Telenskis, kurš ir olimpieša Toma Skujiņa komandas biedrs "Cannondale-Drapac" vienībā, raksta LETA.

Telenskis finišā izrāva uzvaru pār kolumbieti Džonu Darvinu Atapumu no BMC komandas, abiem finišējot pēc trasē pavadītām četrām stundām 47 minūtēm un trim sekundēm, bet tuvākie sekotāji no viņiem atpalika vairāk nekā pusminūti.

Tikmēr ASV kontinentālo komandu "Axeon Hagens Berman" un "Holowesko-Citadel" pārstāvji attiecīgi Neilands un Flaksis uzvarētājam zaudēja 16 minūtes un 55 sekundes.

Kopvērtējumā līderpozīciju pēc sestā posma pārņēmis Telenskis, kurš par 22 sekundēm apsteidz austrālieti Lehlenu Mortonu no "Jelly Belly p/b Maxxis" komandas.

Neilands kopvērtējumā pakāpies 11 pozīcijas augstāk uz 59.vietu, līderim zaudējot 49 minūtes un 18 sekundes, bet Flaksis, kurš atpaliek par 58 minūtēm un 41 sekundi, atrodas 70.pozīcijā starp 104 dalībniekiem, kuri turpina sacensības.

Savukārt jauno braucēju konkurencē Neilands kopvērtējumā ieņem 12.vietu, komandas biedram Edrienam Kostam zaudējot 48 minūtes un 22 sekundes.

Jūtas daudzdienu velobrauciens noslēgsies svētdien.

Velobrauciens, kurā liela daļa posmu tiek veikti pa augstkalni, norisinās 12.reizi. Dalībnieku vidū šī gada sacensībās ir četru pasaules tūres komandu braucēji, kuri pārstāv BMC, IAM, "Trek - Segafredo" un "Cannondale-Drapac" vienības. Tāpat startē arī virkne profesionālo kontinentālo un kontinentālo komandu sportisti.

Neilands jūnija beigās kļuva par Latvijas U-23 čempionu individuālajā braucienā, bet elites grupas braucienā viņš ieņēma piekto vietu.

Vēl šosezon šobrīd 21 gadu vecais Neilands ieņēma 40.vietu prestižajā Kalifornijas daudzdienu velobraucienā, kā arī bija piektais Karpatu daudzdienu velobraucienā U-23 sportistiem un piektais Nāciju kausa posmā Beļģijā, kurā arī startēja U-23 vecuma sportisti.