Neikšāns/Dzirkals uzsāk dalību Akropoles rallijā

"LMT Rallija komandas" ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals šodien uzsāks dalību pasaules autorallija čempionāta (WRC) sestajā posmā - Akropoles rallijā -, kas būs piektais posms "Production Car WRC" (PWRC) klasē, aģentūru LETA informēja komandas preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis.

Otrdien un trešdien sportisti iepazinās ar trasi, bet jau rīt, ceturtdien, dosies trasē. Ceturtdien paredzēts testa ātrumposms ("shakedown") un sacensību ceremoniālais starts.

Piektdien tiks aizvadīti pieci ātrumposmi paredzēto sešu vietā, jo viens ir atcelts drošības apsvērumu dēļ, baidoties par ceļa segumu. Turklāt piektdien sportistiem paredzēts tikai viens 15 minūšu ilgs izbraukuma serviss, kura laikā atļauts lietot tikai tās rezerves daļas, kas atrodas automašīnā. Pilnais serviss paredzēts tikai dienas noslēgumā.

Sestdien paredzēti pieci rallija ātrumposmi ar kopējo garumu 135 kilometri, savukārt svētdien sportistiem sacīkšu režīmā būs jāveic 95 kilometri, tomēr diena nebūs viegla, jo sportistiem būs divreiz jāstartē rallija garākajā ātrumposmā "Aghii Theodori", kas ir 33 kilometrus garš. Turklāt "Aghii Theodori 2" būs rallija pats pēdējais ātrumposms, kas nozīmē, ka rezultāti nebūs zināmi līdz pat pašam rallija finišam.

"Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas" ekipāža no sacensību vietas ziņo, ka tehnikai Akropole noteikti būs sarežģītākais rallijs šī gada čempionātā. Ja ceļu seguma ziņā līdzīgs bija rallijs Kiprā, tad Grieķijā klāt nāk arī milzīgs karstums. Dienā gaisa temperatūra sasniedz pat 40 grādu atzīmi, kas nozīmē, ka salonā ir vēl par vismaz grādiem 20 vairāk. Trase ir akmeņaina, un brīžiem optimālajā trajektorijā tiek atsegti lieli un asi klints bluķi.

"Būs jāuzmanās, jo riepas būs viens no noteicošajiem faktoriem Grieķijas rallijā. Braucot pārāk ātri, tās ātri nodils, bet, esot neuzmanīgiem, tās ir iespējams pārsist. Šis mums būs kārtējais jaunais piedzīvojums un neatsverama pieredze," pastāstīja Andis Neikšāns.

Sacensībās startēs 47 ekipāžas no 21 valsts. PWRC ieskaitē, kurā startē arī Neikšāns/Dzirkals, uz starta izies 17 dueti.

Čempionāta kopvērtējumā pašlaik Neikšāns/Dzirkals ar astoņiem punktiem ieņem astoto vietu. Pēc Akropoles rallija Latvijas ekipāža startēs vēl tikai Lielbritānijas rallijā, jo Austrālijas rallijs ir viens no tiem diviem, ko latvieši izlaidīs.

Pievieno komentāru

Sports