Neikšāns/Dzirkals nestartēs Velsas rallijā

"Latvijas Mobilā Telefona (LMT) rallija komandas" ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals tomēr nestartēs pasaules autorallija čempionāta (WRC) pēdējā, 12.posmā - Lielbritānijas rallijā, aģentūru LETA informēja komandas preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis.

Neikšāns/Dzirkals, kas startē "Production Car WRC" (PWRC) klasē, šādu lēmumu pieņēmuši finansiālu apsvērumu dēļ.

Tā vietā otra komandas ekipāža Māris Neikšāns/Raivis Jansons šonedēļ var aizvadīt svarīgu cīņu "Pirelli Star Driver" finālā. Plānojot 2009.gada budžetu, komanda nebija tajos iekļāvusi izdevumus, kas saistīti ar "Pirelli Star Driver" konkursa otro kārtu.

Neikšāna/Jansona izredzes tiek vērtētas ļoti augstu, un šī iemesla dēļ nolemts ļaut viņiem šīs nedēļas nogalē startēt Austrijā notiekošajās "Pirelli Star Driver" sacīkstēs, tā vietā par vienu posmu saīsinot PWRC programmu Neikšānam/Dzirkalam. Ja konkursā tiks gūta uzvara, tad Māris ar Raivi nākamgad varēs startēt pasaules čempionātā par velti.

"Mēs ar lielāko prieku veiktu Lielbritānijas posmu, taču pašreizējā situācijā pareizāks lēmums bija riskēt un novirzīt finansējumu Māra ekipāžai, kura cīnās par iespēju nākamgad startēt sešos pasaules čempionāta posmos," izteicās Andis Neikšāns.

"Mūsu lēmumu atbalstīja arī komandas ģenerālsponsors "Latvijas Mobilais Telefons". Vēl jo vairāk - LMT" piekrituši atbalstīt komandu arī 2010.gadā, kas nozīmē, ka arī nākamgad startēsim starptautiskajā arēnā, veicot pasaules čempionāta posmus," piebilda Andis Neikšāns.

"Varu teikt, ka esam apmierināti ar mūsu sasniegumiem 2009.gada sezonā - izskatās, ka pasaules čempionātu noslēgsim labāko astoņniekā PWRC ieskaitē un būsim labākie debitanti. Tajos Latvijas čempionāta posmos, kuros startējām, cīnījāmies par uzvaru. Tādējādi kopumā aizvadīta laba sezona," rezumēja Andis Neikšāns.

"Apzinos, ka šī ir manas autosportista karjeras lielākā iespēja, kādas otrreiz var arī nebūt," teica Māris Neikšāns. "Tādēļ esam izdarījuši visu, lai nostartētu atzīstami un pacīnītos par vietu nākamā gada pasaules čempionātā."

Neatkarīgi no iznākuma "Pirelli Star Driver" konkursā sezona "LMT" rallija komandai nebūs beigusies, jo pilnā sastāvā tā plāno piedalīties arī Latvijas čempionāta pēdējā posmā - rallijā "Latvija - Kuldīgas rudens".

PWRC klases kopvērtējumā Neikšāns/Dzirkals ar 11 punktiem šobrīd ieņem septīto vietu 23 ekipāžu konkurencē.

Velsas rallijs Lielbritānijā notiks no 23. līdz 25.oktobrim.

Pievieno komentāru

Sports