Neikšānam muļķīgas sakritības dēļ liegta dalība Sardīnījas rallijā

"Latvijas Mobilā Telefona (LMT) rallija komandas" ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals nestartēs šajā nedēļas nogalē paredzētajā pasaules autorallija čempionāta (WRC) posmā - Sardīnijas rallijā -, jo starta saraksta publicēšanas brīdī Neikšānam bija aizturēta autovadītāja apliecība, aģentūru LETA piektdien informēja komandas preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis.

Ceturtdien, iepazīstoties ar trasi, Neikšāns izraisīja sadursmi, nedaudz sabojājot savu un kāda vietējā iedzīvotāja automobili. Itālijas likumi paredz, ka šādos gadījumos autovadītāja apliecība tiek aizturēta līdz apstākļu noskaidrošanai. Kā dokumenta atgriešanas laiks tika noteikts piektdienas, 22. maija, rīts.

Diemžēl starta saraksts tika publicēts jau ceturtdienas vakarā, un līdz tam brīdim Andim Neikšānam autovadītāja apliecība vēl nebija atgriezta. Sacensību komisāru pieņemtais lēmums bija neļaut "LMT rallija komandas" ekipāžai piedalīties Sardīnijas rallijā.

Nelīdzēja arī vietējās policijas apgalvojumi sacīkšu rīkotājiem, ka autovadītāja apliecība tiešām ir tikai aizturēta, nevis atņemta, un ka 22.maija rītā tā noteikti tiks atgriezta Neikšānam un latvietis drīkstēs piedalīties ceļu satiksmē.

"Vēlos par notikušo atvainoties visiem mūsu līdzjutējiem, kas ieradušies Sardīnijā, kā arī visiem tiem, kas atbalsta mūs mājās un visiem mūsu komandas sponsoriem," izteicās Neikšāns. "Bijām labi sagatavojušies Itālijas sacīkstēm un žēl, ka netikām pielaisti pie starta. Jūtos ļoti neērti visu mūsu atbalstītāju priekšā. Ceru, ka šādas lietas vairs nekad neatkārtosies."

Jau ziņots, ka "LMT rallija komandas" ekipāža Neikšāns/Dzirkals, kura startē Production Car WRC" (PWRC) ieskaitē, dažādu apsvērumu dēļ nepiedalījās arī iepriekšējā WRC posmā - Argentīnas rallijā. PWRC klasē katrai no komandām obligāti jāpiedalās vismaz sešos no astoņiem posmiem.

Pievieno komentāru

Sports