Nedēļas nogalē notiks sezonas pirmais Latvijas čempionāts orientēšanās sportā

Nedēļas nogalē, 6. un 7. maijā, Liepājā tiksies Latvijas ātrākie orientieristi, lai sacenstos par Latvijas čempionu tituliem sprintā un sprinta stafetē sezonas pirmajā Latvijas čempionātā. Sacensības notiks Liepājas vecpilsētas teritorijā, kā arī daļa distances vīsies pa Liepājas Jūrmalas parku.

Pavasara sezonā Latvijā ir daudz nozīmīgu orientēšanās sacensību, taču neviena nestāv līdzās Latvijas labāko orientieristu noteikšanai valsts meistarsacīkstēs. Šogad sacensības norisināsies vienā no skaistākajām Latvijas pilsētām Liepājā, solot gana interesantas un sarežģītas distances vecpilsētas senajās ieliņās, informē Latvijas Orientēšanās federācijas Sabiedrisko attiecību komisijas pārstāve Aija Pakalna.

 Sacensībās laipni gaidīts ikviens orientierists un orientēšanās skrējiena interesents. Dalībnieki varēs startēt sev atbilstošā vecuma un sportiskās sagatavotības grupā, jo organizatori ir parūpējušies par dažādas sarežģītības un grūtības pakāpes distancēm.

 Sprintam šobrīd pieteikušies teju 400 dalībnieki, bet sprinta stafetei - 103 komandas jeb 309 dalībnieki, tātad varam gaidīt aizraujošas un intrigas bagātas sacensības.

 Jāatgādina, ka Latvijas čempionāts sprintā ir Pasaules ranga (WRE) ieskaites sacensības, tāpēc sacensību dalībnieku vidū redzēsim arī vairākus kaimiņvalstu sportistus. Favorītu vidū vīru elitē ir Artūrs Pauliņš, Dāvis Dišlers, Andris Jubelis, Artjoms Rekuņenko, Jānis Tamužs un Andris Kivlenieks, savukārt starp dāmām rezultātu augšgalā, iespējams, redzēsim Sandru Grosbergu, Elīnu Kārkliņu, Iritu Puķīti, un Lauru Vīķi.

 Taču šīs nebūs vienīgās orientēšanās sacensības, kas nedēļas nogalē norisināsies Liepājā. Sadarbībā ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldi piektdien, 5. maijā, Liepājā notiks vēl nebijis piedzīvojums - telpu orientēšanās sacensības nu jau par leģendu kļuvušajā koncertzālē "Lielais dzintars". Tiem, kuri vēl ne reizi nav orientējušies telpās, būs iespēja veikt apmācības distanci bez laika kontroles. Tai varēs pieteikties sacensību dienā laikā no plkst. 16.00 līdz 18.00.

Latvijas čempionāts orientēšanās sportā ir Latvijas Orientēšanās federācijas organizētu orientēšanās sacensību sērija, kurā tiek noskaidroti Latvijas čempioni vairākās orientēšanās sporta disciplīnās. Pēdējos gados notiek atsevišķs čempionāts garajā distancē un sprintā (vasaras sākumā) un vidējā distancē un stafetē (vasaras beigās), kā arī atsevišķs čempionāts nakts orientēšanās sportā un orientēšanās maratona distancē (rudenī).

 Latvijas čempioni katrā no veidiem tiek noskaidroti daudzās vecuma grupās, tostarp arī vīriešu un sieviešu elites grupās. Latvijas čempionāti ir arī Latvijas kausa izcīņas posmi (attiecīgi klasiskajā orientēšanās sportā, sprintā vai stafetēs).

 Sacensības rīko Latvijas Orientēšanās federācija, SIA “O! Latvija” un “OK Saldus” ar Liepājas pilsētas domes Sporta pārvaldes atbalstu. Vairāk informācijas Latvijas čempionātu mājaslapā: lc.lof.lv.

Pievieno komentāru

Sports