Nākamsezon Baltkrievijas hokeja čempionātā spēlēs "Liepājas metalurgs" un Rīgas "Dinamo" fārmklubs

Nākamajā sezonā no Latvijas klubiem Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā (BAČ) piedalīsies tikai čempionvienība "Liepājas metalurgs" un Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) spēlējošās komandas Rīgas "Dinamo" fārmklubs, kas veidots uz sporta kluba "Rīga" bāzes, aģentūru LETA informēja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) preses sekretāre Vita Ļebedeva.

LHF pirmdien valdes sēdē izskatīja jautājumu par Latvijas komandu dalību BAČ. Valde nolēma atļaut nākamajā sezonā diviem Latvijas klubiem - "Liepājas metalurgs" un Rīgas "Dinamo" fārmklubam - piedalīties Baltkrievijas čempionāta regulārajā čempionātā, taču izslēgšanas spēles būs jāspēlē pašu mājās.

Tagad abiem klubiem ir jāiesniedz federācijā garantijas vēstule, kurā viņi apņemas segt visus finansiālos izdevumus, patstāvīgi kārtot vīzu un citus jautājumus, kas saistīti ar līdzdalību Baltkrievijas čempionātā.

LHF valde arī nolēma, ka bērnu un jauniešu komandām turpmāk tiks liegta līdzdalība Baltkrievijas jauniešu čempionātā. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz lielajiem skolu apmeklējuma kavējumiem.
Otrdien LHF prezidents Kirovs Lipmans dosies uz Minsku, lai Baltkrievijas Hokeja federāciju informētu par pieņemtajiem lēmumiem.

Ņemot vērā, ka aizvadītajā sezonā tika pārkāpts LHF lēmums par 19.numura piešķiršanu leģendārajam hokejistam Helmutam Balderim uz mūžu, kas tika pieņemts, viņam beidzot aktīvās hokeja gaitas, LHF valde atkārtoti apstiprināja šo lēmumu - turpmāk aizliegts izmantot šo numuru Latvijas valstsvienības spēlēs.

Kā ziņots, vēlmi startēt BAČ nākamajā sezonā bija izteikušas arī "Rīga 2000" un Daugavpils "Latgale" komandas.

Aizvadītajā sezonā Baltkrievijas atklātajā hokeja čempionātā piedalījās četras komandas - "Liepājas metalurgs", "Rīga 2000", "Latgale" un ASK/"Ogre". Liepājnieki regulārā čempionāta kopvērtējumā ieņēma astoto vietu, "Rīga 2000" finišēja 11.pozīcijā, Latvijas vicečempioni ASK/"Ogre" ierindojās 12.vietā, bet "Latgale" 14 komandu konkurencē ieņēma 13.vietu.

Pievieno komentāru

Sports