Nākamajā Latvijas hokeja virslīgas sezonā startēs sešas pašmāju komandas; Igaunijas un Lietuvas klubi nepiedalīsies

Nākamajā Latvijas hokeja virslīgas sezonā startēs sešas pašmāju komandas, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Virslīgas turnīrā piedalīsies pērnās sezonas čempione "Kurbads", vicečempione "Mogo", "Liepāja"/"Optibet", "Zemgale"/LLU, "Prizma" un "Rīga". Salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, virslīgā nespēlēs "Pārdaugava", raksta LETA.

Jūnija beigās tika ziņots, ka nākamajā sezonā Latvijas virslīgas hokeja čempionātā varētu spēlēt Lietuvas un Igaunijas komandas, tomēr kaimiņu vienību dalība turnīrā nav apstiprinājusies.

"Lietuvas un Igaunijas komandas nespēja rast finansējumu, lai varētu pieteikties virslīgas turnīram. Bija pastiprināta interese no Lietuvas komandas [Elektrēnu "Enerģija"], taču viņi jau maijā bija devuši solījumu, ka startēs Baltkrievijas otrajā līgā, līdz ar to atkāpšanās ceļš bija pārāk grūts. Taču viņi ir atvērti sadarbībai," aģentūrai LETA atklāja LHF preses sekretārs Edgars Gaross.

Latvijas hokeja čempionātam ilgstoši bija atklātais statuss, tomēr kopš 2012.gada virslīgā vairs nespēlēja Elektrēnu "Enerģija". Savukārt 2007./2008.gada sezonā tajā sacentās arī Igaunijas klubs Tartu "Big Diamonds".

Interesanti, ka LHF prezidents Aigars Kalvītis un ģenerālsekretārs Viesturs Koziols veikuši pārrunas ar hokeja dzimtenes Kanādas bruņotajiem spēkiem par viņu komandas dalību Latvijas virslīgā. Kā zināms, Kanādas bruņotie spēki NATO paplašinātās klātbūtnes ietvaros paredz uz Latviju nosūtīt 455 sauszemes spēku karavīrus.

"Gribējām, lai viņi piedalās Latvijas virslīgas čempionātā. Vairākas reizes uzrunājam, taču viņi atteicās un piedalīsies amatieru čempionātā," teica Gaross.

Latvijas virslīgas čempionāta klubu sanāksmē lemts, ka 2017./2018.gada sezonas regulārais čempionāts sāksies 6.septembrī. Katra komanda kopumā aizvadīs 30 spēles regulārajā čempionātā, bet izslēgšanas mačos iekļūst četras labākās vienības, kas pusfinālā un finālā spēkosies līdz četrām uzvarām.

Tāpat Latvijas augstākā čempionāta klubu vadītāji un LHF kopīgi nolēma, ka Latvijas kausā sākotnēji pirmās līgas komandas izspēlēs kvalifikāciju un divas vienības iegūs ceļazīmi uz piedalīšanos ceturtdaļfinālā. Ceturtdaļfināli sāksies 27.septembrī, bet pusfināli un fināls notiks decembrī.

Sanāksmē tika uzrunāti arī pirmās līgas klubi, kas savu dalību sacensībās solīja iesniegt līdz noteiktā termiņa beigām - 7.augustam.

Kā informē LHF, Latvijas virslīgas čempionāts no nākamās sezonas iemantos jaunu ģenerālsponsoru, kura vārdā tiks nosaukta arī līga. Par vienošanos un līgas prezentāciju LHF ziņos jau nākamajā nedēļā.

Aizvadītajā sezonā par Latvijas čempioniem hokejā kļuva "Kurbada" komanda, kas finālsērijā atspēlējās no 0-3 un uzvarēja "Mogo" vienību.


Pievieno komentāru

Sports