MSĢ/LAT-"Hertz" handbolisti virslīgas mačā uzvar "Vaiņodi"

Latvijas junioru izlases bāzes komanda MSĢ/LAT-"Hertz" trešdien "SynotTip" Latvijas handbola virslīgas mačā ar rezultātu 33:29 (20:12) savā laukumā pieveica "Vaiņodi".

Pēc līdzīgā spēles sākuma, kad vairākkārt minimālā vadībā bija Vaiņodes handbolisti, MSĢ/LAT-"Hertz" pirmoreiz vadību pārņēma devītajā minūtē pēc Ņikitas Pančenko metiena. Turpinājumā rezultāts pieauga laukuma saimnieku labā, puslaika vidū sasniedzot četrus vārtus (10:6), bet puslaika izskaņā pieaugot vēl divkārt un pēc Toma Rolanda Ābelītes rezultatīvā uzbrukuma sasniedzot arī 20:12, raksta LETA.

Otrā puslaika sākumā murjāņieši vēl nedaudz spēja palielināt savu atrāvienu, panākot +9 (23:14), bet spēles beigu daļa vairs tik veiksmīga mājiniekiem nebija, ko izmantoja "Vaiņode", uzsākot atspēlēšanos. Desmit minūtes līdz beigām MSĢ/LAT-"Hertz" pārsvars bija sadilis līdz pieciem vārtiem (28:23), bet piecarpus minūtes līdz beigām Jurģis Strēlis "Vaiņodi" bija pietuvinājis vien divu vārtu attālumā no oponentiem - 28:26. Laika posmā no 46. līdz 56.minūtei Murjāņu handbolisti nespēja gūt vārtus, līdz beidzot ar precīzu metienu izcēlās Pančenko - 29:26. Noslēdzošajās minūtēs MSĢ/LAT-"Hertz" jau nospēlēja pārliecinošāk, nosargājot uzvaru un pat nedaudz palielinot pārsvaru - 33:29.

Uzvarētājiem desmit vārtus iemeta Pančenko, kamēr septiņas reizes izcēlās Ābelīte, bet sešas - Antons Šuleiko.

Tikmēr "Vaiņodei" septiņas reizes atzīmējās Oskars Pāvils, kamēr pa sešiem vārtiem pievienoja Ainārs Pāvils un Strēlis.

Pirms šīvakara dueļa komandas izcīnījušas pa trim punktiem, tiekot pie viena panākuma un reizi cīnoties neizšķirti. Tiesa, "Vaiņode" bija to paveikusi piecās spēlēs, bet MSĢ/LAT-"Hertz" - sešās.

Virslīgas kopvērtējumā līderei Dobeles "Tenax" ir desmit punkti piecos mačos, attiecīgi deviņus un astoņus punktus sešos mačos iekrājušas Ludzas "Latgols" un Rīgas "Celtnieks" vienības, bet sešus punktus jau septiņos mačos savākusi "Ogre"/"Miandum".

Pa pieciem punktiem tagad ir "Jūrmalas Sportam" un MSĢ/LAT-"Hertz" komandai, "Vaiņode" ar trim punktiem seko septītajā pozīcijā, bet kopvērtējuma tabulu ar diviem punktiem noslēdz ASK/LSPA vienība.

Vīru čempionātā šosezon vispirms astoņas komandas izspēlēs divu apļu turnīru, bet pēc tam tiks sadalītas divos četriniekos - gan pirmais (1.-4.vieta), gan otrais četrinieks (5.-8.vieta) vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru. Divas labākās komandas pēc otrā posma automātiski kvalificēsies pusfinālam, bet divas pārējās pirmā četrinieka komandas un divas labākās vienības no otrā četrinieka aizvadīs ceturtdaļfinālu.

Iepriekšējā sezonā virslīgā vīriem triumfēja "Celtnieks", kas finālsērijā ar 3-0 pārspēja "Tenax", gāžot dobelniekus no Latvijas čempionu troņa.