Motokrosists Jonass noslēdzis piecu gadu līgumu ar KTM rūpnīcas MX2 pasaules čempionāta komandu

Talantīgais latviešu motokrosa braucējs Pauls Jonass noslēdzis piecu gadu līgumu ar augsti attīstītās KTM rūpnīcas pasaules čempionāta MX2 klases komandu "Red Bull Factory", kas viņam ļaus pēc attiecīgās pieredzes iegūšanas iesaistīties cīņā par pasaules čempiona titulu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja 17 gadus vecais Jonass, līgums stāsies spēkā līdz ar nākamā gada janvāri, bet atlikušo šīs sezonas daļu viņš turpinās pārstāvēt KTM rūpnīcas satelītkomandu "KTM Marchetti".

Jonass iepriekš šo sezonu bija izlēmis turpināt pasaules čempionāta MX2 klasē, atsakoties no dalības Eiropas čempionāta sacensībās 250 kubikcentimetru klasē. Viņš piedalījies sešos čempionāta posmos, pašlaik kopvērtējumā ieņemot 26.vietu.

"Būšu pilnībā nodrošināts ar visu tehnisko ekipējumu un labākajiem sacīkšu motocikliem, kādi vien ir pieejami. Tāpat ar mani strādās rūpnīcas komandas treneri, kas ir milzīgs ieguvums," noslēgtā līguma detaļas komentēja Jonass.

Šis gads Jonasam ir pēdējais, kurā ir spēkā viņa iepriekš noslēgtais līgums ar KTM rūpnīcas komandu.

"Ļoti cerēju, ka tikšu pie jauna līguma. Tas bija mans galvenais šīs sezonas mērķis," neslēpa pagājušā gada Eiropas un pasaules čempions 125 kubikcentimetru klasē Jonass.

Sezonas sākumā Jonass cerēja uz to, ka spēcīgais Nīderlandes braucējs Džefrijs Herlingss 2015.gadā pārcelsies uz prestižāko MXGP klasi, kas līdz ar to atstātu "Red Bull Factory" komandā brīvu MX2 klases vietu. Lai arī divkārtējais šīs klases čempions Herlingss izlēmis arī nākamo gadu pavadīt MX2 braucēju sabiedrībā, Jonass izpelnījies komandas vadības uzticību un tādējādi kļūs par viņa komandas biedru.

"Ne velti ir noslēgts līgums uz pieciem gadiem. Nav tā, ka viņi jau pirmajā gadā vēlas mani redzēt pasaules čempiona godā," pauda Jonass. "Pie tā strādāsim soli pa solim. Man nav, kur skriet, jo komanda mērķu sasniegšanai ir devusi piecus gadus. To gaitā centīsimies tikt pie titula."

Izceļams, ka MXGP klasē "Red Bull Factory" komandu pārstāv arī septiņkārtējais pasaules čempions Antonio Kairoli no Itālijas.

Pašreizējo līgumu ar KTM rūpnīcas komandu, kā arī "Red Bull" Jonass noslēdza pirms 2012.gada sezonas. Viņa tikšana līdz pasaules čempionāta MX2 klases slieksnim jau pa šo laiku uzskatāma par lielu panākumu, jo vidējais dalībnieku vecums šajā klasē ir no 20 līdz 23 gadiem.

Pievieno komentāru

Sports