Motokrosistiem pjedestāls Igaunijas čempionātā

Igaunijas pilsētā Karksi-Nuia 8. jūnijā notika Igaunijas čempionāta otrais posms motokrosā. Pirmais posms slikto laika pastākļu dēļ tika atcelts, līdz ar to šī bija pirmā sacīkste, kura sportisti uzsāka cīņas par Igaunijas čempiona titulu.

Uz sacensībām 50cc klasē ar vienu mērķi – uzvarēt ieradās „trīs musketieri” no Latvijas – Roberts Lūsis („Motokurzeme”), Jānis Kubuliņš un Kārlis Reišulis. Naktī no sestdienas uz svētdienu, kā arī svetdienas rītā stipri lija. Kvalifikācija tika aizvadīta lielos dubļos, kur galvenais uzdevums – izbraukt un neapstāties. Robertam izdevās ļoti labi tikt ar šo uzdevumu gala un piekāpjoties 1,1 sekundi Kārlim, Roberts uzrādīja otro labāko apļa laiku 23 sportistu konkurencē, informē komandas "Motokurzeme" vadītājs Gints Lūsis.

Līdz pirmajam braucienam lietus jau bija mitējies, tomēr trase joprojam stipri dubļaina. Pirmā brauciena startā Roberts visilgāk spēj noturēt gāzi neatlaistu, un par drosmi tiek pie līdera goda pēc pirmā līkuma. Brauciena laikā „Motokurzemes” sportists piedzīvoja kritienu, tomēr spēja saņemties, ātri piecelties un turpināt braucienu līdz finišam kā līderis, tuvāko konkurentu apsteidzot par 20 sekundēm.

Otrajā braucienā trase bija nožuvusi un bedraina. Startā Roberts otrais. Pirmajos apļos notika spraigas cīņas par pirmo trijnieku, cīņas karstumā Robertam krietiens un sacensības turpinājums no ceturtās pozicijas. Brauciena vidū Roberts noķēra priekšā braucošo iegaunijas sportistu un jau meklēja iespēju apsteigt to un pakāpties uz trešo vietu, tomēr kāda no līkumiem kļūdījās un nokrita otro reizi braucienā. Brauciena atlikušo daļu Roberts centās ko spēja, lai panāktu priekšā braucošos, pēdējā aplī uzrādot ātrāko apļa laiku starp visiem braucējiem otrajā braucienā. Brauciena finišā otro no ceturtās vietas šķīra mazāk par 1,5 sekundēm un „Motokurzemes” sportistam šoreiz ceturtā vieta. Līdz ar to Roberts Igaunijas čempionātu iecis kā trešais.

Igaunijas čempionāta viss pjedestāls šoreiz latviešu jaunajiem sportistiem.

Paldies par iegulīto darbu Roberta mehāniķim Mārtiņam, treneriem Laurim un Artim, kā arī atbalstītājiem – SIA „Koro Grīdas”, SIA „Enpro”, www.tahografs.lv

Nākamais starts Robertam svētdien Viļņā – Lietuvas čempionāta otrais posms.

Pievieno komentāru

Sports