Motokrosisti Jonass, Šileika un Drevinskis iekļūst pasaules junioru čempionāta finālsacensībās

Latvijas jaunie motokrosisti Pauls Jonass, Toms Šileika un Kristers Drevinskis sestdien iekļuva Čehijā notiekošā pasaules čempionāta junioriem finālsacensībās.

Visi trīs sportisti pārstāv 125 kubikcentimetru klasi. Lai varētu piedalīties svētdien gaidāmajās sacīkstēs, motokrosistiem vajadzēja piedalīties kvalifikācijas sacensībās.

Visaugstāko vietu ieguva Jonass, kurš B grupā finišēja trešais un automātisku nodrošināja vietu sacensībās, bet piektais bija Šileika, kuram arī līdz ar to svētdienas sacīkstē vieta arī bija garantēta.

Savukārt A grupā Drevinskis bija 22.labākais, tādēļ viņam vajadzēja piedalīties pēdējās iespējas kvalifikācijā. Tajā viņam izdevās izcīnīt ceturto vietu, un latvietis kā pēdējais nodrošināja dalību svētdienas sacensībās.

Plānāk klājās 65 un 85 kubikcentimetru klases sportistiem.

Sestdien 65 kubikcentimetru klasē Kristiāns Freimanis kvalifikācijas A grupā bija 22.vietā, bet B grupā 27.pozīcijā ierindojās Ralfs Edgars Ozoliņš. Līdz ar to abiem bija jāspēkojas pēdējās iespējas kvalifikācijā, taču viņiem neizdevās iekļūt labāko četriniekā, tāpēc sacensībās svētdien viņi nepiedalīsies.

Līdzīgs liktenis piemeklēja 85 kubikcentimetru motokrosistus Artjomu Trofimovu, Dmitriju Goršanovu, Raineru Žuku un Kristu Janiseli. Neviens no viņiem savās kvalifikācijas grupās neiekļuva labāko 18 braucēju pulkā, kas automātiski nodrošina vietu finālsacensībās. Tāpat nevienam no četriem neizdevās iekļūt labāko četriniekā pēdējās iespējas kvalifikācijā.

Kā ziņots, Jonass šobrīd ar 143 punktiem ir pārliecinošs Eiropas čempionāta kopvērtējuma līderis, tuvāko sekotāju Kalvinu Vlānderenu no Nīderlandes apsteidzot par 29 punktiem. Tikmēr Šileika kopvērtējumā ar iekrātiem 46 punktiem ieņem devīto pozīciju, savukārt Drevinskis ar pieciem punktiem ir 36.vietā.

Pievieno komentāru

Sports