Motokrosa Superkausa pirmajā posmā uzvar rīkotājs Lauris Freibergs

Par Superkausa sacensību motokrosā pirmā posma, kas norisinājās Ventspils rajona Zirās, uzvarētāju svētdien kļuva tā galvenais rīkotājs Lauris Freibergs.

Ar īpašu starta skaņas signālu sacensībās devās 160 dalībnieki, kur lielāko dalībnieku skaitu pārstāvēja MX 13+ klases sportisti, kas slavēja sacensību spraigo formātu.

"Pieci apļi ir ideāls skaits, lai bars neizplestos un notiktu cīņa līdz pēdējam. Nebiju bijis vēl nevienās sacensībās, kur gan pirmie, gan pēdējie sportisti brauktu ar tik lielu pašatdevi," izteicās vairākkārtējais Latvijas čempions Zigmunds Šteinbergs, kurš uz laiku bija pārtraucis motokrosista gaitas.

No citiem Latvijas motokrosa čempionātiem Superkauss atšķiras ar saviem īpašajiem noteikumiem - sportistam katrā braucienā jānobrauc pieci apļi, kas nav ierobežoti ar laika limitu. Tas ne tikai garantē saspringtu sacensību gaitu pašiem sportistiem, bet arī aizraujošu dienu līdzjutējiem.

Liels izaicinājums sportistiem un kārdinājums skatītājiem bija pirmais trases līkums, kur pirmajā braucienā bez kritieniem neiztika nevienas klases braucēji.

"Otrajā braucienā braucu aiz diviem sportistiem, kas, lecot tramplīnu, gaisā saķērās. Kad abi braucēji nokrita, biju jau palēcies un nebija nekādas iespējas izvairīties, tāpēc uzkritu abiem sportistiem virsū," izteicās MX13+ klases braucējs Jānis Riters no "AP motokluba".

Līdz pat pēdējā brauciena finišam nebija skaidrības par pirmā posma uzvarētājiem. Aizraujošas situācijas bija vērojamas arī "MX Pro" klases sportistu vidū, kur par nokļūšanu uz goda pjedestāla cīnījās arī tādi elites braucēji kā Lauris Freibergs, Dāvis Ivanovs, Toms Macuks, Filips Kempels un Mārtiņš Aleksandrovičs.

"Par savu vietu kopvērtējumā esmu ļoti apmierināts. Katrā braucienā gan ieņēmu citu pozīciju, jo sanāca pāris kļūdas, tomēr gala rezultāts bija veiksmīgs. Pirmo braucienu pat nobraucu kā pirmais," izteicās prestižākās klases otrās vietas ieguvējs Ivanovs no motokluba "Rodeo".

Profesionāla sportista karjeru beigušais Freibergs, kurš pēdējos gadus bija Latvijas labākais motokrosists, izcēlās ar stabilitāti un visos trijos braucienos finišēja otrajā pozīcijā, tomēr ar to bija pietiekoši, lai kopvērtējumā apsteigtu Ivanovu par diviem punktiem. Savukārt trešajā vietā šajā klasē ierindojās Aleksandrovičs.

Tikmēr MX13+ klasē labākais bija Raivis Eikmanis, MX30+ klasē par uzvarētāju kļuva Aigars Jonass, Mini MX/65cc apvienotajā klasē par labāko Mini MX kopvērtējumā kļuva Pauls Jonass, bet par labāko 65 kubikcentimetru sacensībās kļuva Emīls Bišofs. Tikmēr kvadraciklu sacensībās "Kvadri 14+" klasē triumfēja Kaspars Meldrājs, bet par labāko "Kvadri Pro" klases sacensībās kļuva Māris Kirilko.

Komandu vērtējumā uzvaru izcīnīja "F.F.F Racing" komanda, aiz sevis atstājot "Motokurzemes" komandu un "Rodeo MX Racing Team".

Nākamais Superkausa posms notiks 17.maijā Aizputē.

Pievieno komentāru

Sports