Ministrijas vienojas, ka IZM vēl šonedēļ izstrādā rekomendācijas sporta nodarbību norisei

Veselības ministrija (VM) un Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) šodien tiekoties panākušas vienošanos, ka IZM vēl šonedēļ izstrādā rekomendācijas sporta nodarbību norisei un tad virza priekšlikumu skatīšanai valdībā, prese konferencē žurnālistiem pavēstīja VM pārstāvis Oskars Šneiders.

Viņš atklāja, ka ministriju pārstāvji runājuši par sporta nodarbībām ārpus telpām, gan individuālajām sporta nodarbībām, gan komandu sporta nodarbībām, ievērojot zināmu distancēšanos, vēsta LETA.

Tāpat tika apspriesti dažādi papildus apstākļi, piemēram, personīgā sporta inventāra līdzņemšana. Vienlaikus ministrijas vienojās, ka sporta nodarbības tiks atļautas cilvēkiem vecumā virs septiņiem gadiem un līdz 65 gadiem.

Pašlaik gan netiek runāts par tuvu kontaktu sporta veidiem. "Kontaktcīņas nenotiks, bet individuālie treniņi un komandu treniņi, ievērojot zināmu distanci, gan," atklāja Šneiders.

Savukārt, kas attiecas uz profesionālo sportu, Šneiders norādīja, ka ja līdz šim sportistam bijis darba līgums ar klubu vai sporta bāzi, kurā ir algots darbinieks, tad šie cilvēki varēja uz sporta bāzi doties, kā uz darba vietu un īstenot treniņa procesu.

Tāpat komandu sporta veidos tas faktiski esot bijis atļauts, ievērojot iespēju robežās nepieciešamo distanci.

Vaicāts, vai uz 12.maiju jau varētu būt pieņemti šie atslogotie ierobežojumi uz sporta nodarbībām, Šneiders norādīja, ka tas atkarīgs no IZM. Viņš minēja, ka ar priekšlikumu varētu nākt klajā arī nedaudz ātrāk, tomēr tas noteikti būs maijā - vai 5.maijā vai 12.maijā esot atkarīgs no IZM.

Kā ziņots, šodien bija paredzēts, ka abas ministrijas pārrunās iespējas atjaunot noteiktas sporta nodarbības un aktivitātes, piektdien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja IZM parlamentārais sekretārs Reinis Znotiņš (JKP).

IZM valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs piektdien informēja, ka VM ir nosūtīti dokumenti par individuālajām fiziskajām aktivitātēm, pulcējoties ārtelpu sporta norišu vietās vairāk par diviem cilvēkiem, bet bez treniņiem, un par iespēju atjaunot āra aktivitātēs organizētas treniņa grupas.

Severs atklāja, ka IZM ir izstrādājusi vispārīgos nosacījumus, saglabājot distanci un ņemot vērā veselības ekspertu pētījumus. Tāpat IZM ir nofiksējusi, kādām vecuma grupām nebūtu jāiesaistās šādās aktivitātēs, un ka atļauts izmantošanai būtu tikai personīgais inventārs un netiktu izmantotas ģērbtuves vai dušas.

Severs uzsvēra, ka pamazām jāatsāk organizēt treniņnodarbības ārā, tāpēc IZM dokumentos iekļāvuši normu, kas paredzētu, ka tās varētu notikt līdz 13 personu grupās, taču tas neattiecoties uz profesionālajām komandām. Vienlaikus šī norma paredzētu, ka jauniešiem jābūt vecākiem par 10 gadiem.

Severs uzsvēra, ka Latvijā aizvien ir atļauts izmantot mežus un pludmales, kā arī nav ierobežota došanās ārā, kā tas redzams citviet pasaulē.

Severs jau iepriekš aģentūrai LETA atzina, ka IZM pašlaik izstrādā priekšlikumus ārtelpu sporta bāzu pieejamības veicināšanai, proti, nosacījumus, pie kuriem būtu iespējama pulcēšanās ārtelpu sporta norišu vietās, piemēram, stadionos, sporta laukumos, motosporta trasēs, citās ārtelpu sporta bāzēs, kā arī uz ūdens, neievērojot ierobežojumu par ne vairāk kā divu personu pulcēšanos.

Severs atgādināja, ka šobrīd ārtelpu sporta norišu vietu darbība nav pārtraukta, tomēr vispārējie pulcēšanās noteikumi ir attiecināmi arī uz pulcēšanos ārtelpu sporta norišu vietās.

Kā ziņots, līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Neatkarīgi no to apmeklētāju skaita ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšanas pulcējoties.

Pievieno komentāru

Sports