Minirallija dalībnieki "Latvijā" sacentīsies "lielā" rallija ātrumposmos

Sestdien, 18.oktobrī, ar sacensībām „Latvija” noslēgsies ne tikai Latvijas rallija čempionāta, bet arī Minirallija kausa izcīņas 2014.gada sezona.

2014.gads ir pirmā jaunās minirallija (jeb labi aizmirstā vecā savulaik ļoti populārā amatieru rallija) disciplīnas pilnā sezona. Šogad minirallija dalībnieki ir sacentušies gan Madonas pusē, gan Alūksnē, Skrundas un Priekules puses ceļos, informē Dace Janova, LAF SAK preses sekretāre.

Pārsvarā miniralliju dalībniekiem šogad ir tikuši piedāvāti grants ātrumposmi , bet visi seši „Latvijas” ātrumposmi būs tikai ar asfalta segumu.

Veseli četri ātrumposmi ir paredzēti Biķernieku trasē, kur tās pašas dienas vakarā sacentīsies rallija „Latvija” ekipāžas.

Pārējie divi minirallija ātrumposmi norisināsies Jūrmalā, Ķemeros un Dzintaros, un arī šo trasi izmantos „lielā’ rallija sportisti.

Pirmā minirallija ekipāža startēs 10:50 pie Līvu Akvaparka un turpat 17:00 dalībnieki tiks gaidīti sacensību finišā.

Minirallijā „Latvija 2014” piedalīsies 60 ekipāžas – lielāku dalībnieku skaitu šoreiz nepieļāva sacensību nolikums.


Vairākās minirallija ieskaites grupās tieši šajās sacensībās izšķirsies godalgoto vietu liktenis. Tā tikai viena punkta starpība patreiz no 2wd klases līdera igauņa Karela Tolpa kopvērtējumā šķir Raivi Garozu un Uldi Fjodorovu, tālu neatpaliek arī trešajā vietā esošā Ķenavu ekipāža.

Spraiga cīņa paredzama arī 4WD klasē – Artis Upītis/Gints Dzenis šobrīd ir vien trīs punktus piekšā Valta Zvaigznes un Mārtiņa Ozoliņa ekipāžai, trešie klasē pēc 5 sacensību posmiem Edgars Avens ar Aigaru Bajāru.

4WD+ ieskaitē vadībā ir Ivars Velme/Māris Dunda, no viņiem par 9 punktiem atpaliek Toma Lielkāja ekipāža. Tā kā sacensībām nav pieteicies kopvērtējuma trešajā vietā esošais Ronalds Baldiņš, visas iespējas uz pjedestāla nokļūt ir Vigo Rubeņa/Kristapa Eglītes ekipāžai.

1600 klasē kopvērtējumā vadībā ar 385 punktiem ir Armanda Cīrulnieka/Andra Šņukuta ekipāža, otrajā vietā esošajiem Mārtiņam Vītolam un Tomam Sproģim – 330 punkti, trešie Ingus kalniņš-Kalenieks ar Raimondu Kalnāju.

Ātrākais juniors gada kopvērtējumā patlaban ir Mārtiņš Sesks, viņam, atpaliekot vien par 10 punktiem, seko Kristaps Skrodis.

Komandu vērtējumā pārliecinoši pirmie  -  „Mārupe Rally Team”, jo  tuvākos sekotājus „Rude Racing” no mārupiešiem šķir 107 punkti.

Minirallija rezultātiem online varēs sekot līdzi www.4rati.lv.

Pievieno komentāru

Sports